Με τον βαθμό της ισοπαλίας από τη δύσκολη έδρα του Διαγόρα έφυγαν τα Χανιά (1-1), αν και το ζητούμενο ήταν η επιστροφή στις νίκες.

Από κόντρα στον Σελινιωτάκη σε φάουλ του Κάρλος στο 35’ τα Χανιά είχαν δοκάρι, αλλά από λάθος στην άμυνα οι γηπεδούχοι κέρδισαν φάουλ στο 52’ το οποίο εκτέλεσε ο Ντοριβάλ και ο Μπαστακός φαίνεται από θέση οφσάιντ να φεύγει και να πλασάρει για το 1-0.

Η ισοφάριση ήρθε στο 85’ με προβολή του Μασένα από κεφαλιά-πάσα του Γρομητσάρη.

11′ Σουτ του Αυγενικού μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
21′ Πρώτη καλή στιγμή για τα Χανιά αλλά το σουτ του Κάσσου φεύγει ψηλά άουτ.
22′ Σουτ του Ντοριβάλ άουτ.
35′ ΔΟΚΑΡΙ: Μεγάλη ευκαιρία, από φάουλ του Κάρλος η μπάλα βρίσκει στον Σελινιωτάκη και προσκρούει στο δοκάρι.
38′ Νέα καλή στιγμή, ατομική ενέργεια του Βρεττού και σουτ άουτ.
42′ Σουτ του Σμυρλή άουτ.
52′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Ντοριβάλ η άμυνα “κόλλησε” και ο Μπαστακός που φεύγει από θέση οφσάιντ με πλασέ σκοράρει.
60′ Μεγάλη ευκαιρία από φάουλ του Βρεττού η μπάλα φτάνει στον Πλέγα που πλασάρει αλλά ο Μασούρας σώζει τον Διαγόρα διώχνοντας σε κόρνερ.
63′ Σουτ του Βρεττού μπλοκάρει ο Τσέλιος και στο ίδιο λεπτό σουτ του Κάρλος κοντράρει και καταλήγει στον Τσέλιο η μπάλα.
74′ Από κεφαλιά πάσα του Κάσσου ο Μασένα δεν μπορεί υπό την πίεση του Ρουγκάλα και ο Τσέλιος μπλοκάρει.
85′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Δημητριάδη και κεφαλιά του Γρομητσάρη ο Μασένα με προβολή ισοφαρίζει.

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)

Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Παγουράς (Βοιωτίας)

4ος διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)

Κίτρινες κάρτες: Σωτηράκος (29′), Σμυρλής (34′), Κωστούλας (49′), Ντοριβάλ (60′), Ρουγκάλας (64′), Κάσσος (83′)

Διαγόρας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης (46′ λ.τρ. Κωστούλας), Κοντοχρήστος, Μασούρας, Αυγενικού (69′ Αθανασίου), Ντοριβάλ (76′ Αλάεθ), Γεωργίου (83′ Δημήτρουλας), Σμυρλής (70′ Λινάρδος), Μπαστακός.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Γρομητσάρης, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας, Κάρλος (76′ Παναγιωτούδης), Βρεττός (66′ Δημητριάδης), Βασιλόγιαννης (59′ Μασένα), Κάσσος, Διαμαντόπουλος (59′ Σουντουρά).