Σπουδαία νίκη – τη 2η στο πρωτάθλημα – πανηγύρισαν τα Χανιά, με 1-0 απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας.

Το γκολ νίκης πέτυχε ο προερχόμενος από τον πάγο Ανδρέας Βασιλόγιαννης στο 66’, με πλασέ μετά από κεφαλιά του Κάσσου σε σέντρα του Ρέντζα.

Στο 86’ ο Κουτζαβασίλης έκανε σπουδαία επέμβαση σε σουτ στην κίνηση του Γκίνη.

3′ Σέντρα του Διαμαντόπουλου ο Σουντουρά προσπάθησε να βρει την μπάλα με προβολή αλλά κοντράρει σε Λεμονή και απομακρύνθηκε.
6′ Σουτ του Μπραμπίγια σταματά στον Σμίλτο, νέο σουτ του Ανδρέου ψηλά άουτ.
22′ Σουτ του Τεγούση άουτ.
32′ Μεγάλη ευκαιρία ο Κάσσος έπειτα από πάσα του Σουντουρά σούταρε αλλά ο Αθανασόπουλος απέκρουσε σε κόρνερ.
32′ Κόρνερ του Δημητριάδη κεφαλιά του Γρομητσάρη.
50′ Σέντρα του Ουνγιαλίδη κεφαλιά του Διαμαντόπουλου άουτ.
59′ Σπρώξιμο του Περδίκη στον Βασιλόγιαννη εντός περιοχής αφήνει το ματς να συνεχιστεί ο διαιτητής.
65′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Βασιλόγιαννη σουτ του Δημητριάδη μπλοκάρει ο Αθανασόπουλος.
66′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ρέντζα κεφαλιά του Κάσσου και ο Βασιλόγιαννης με πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
70′ Σουτ του Ρέντζα ψηλά άουτ.
86′ Σπουδαία απόκρουση του Κουτζαβασίλη σε σουτ στην κίνηση του Γκίνη έπειτα από κόρνερ του Λεμονή.

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Καλύβας (Φθιώτιδας) – Αναστασίου (Θεσσαλίας)
4ος διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: Κάσσος (30′), Πλέγας (36′), Χιντζίδης (38′), Φουάσης (69′),

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Ουνγιαλίδης (85′ Σωτηράκος), Πλέγας (58′ Κάρλος), Μπραμπίγια (78′ Καρτσαμπάς), Δημητριάδης, Σουντουρά (46′ Βασιλόγιαννης), Κάσσος, Διαμαντόπουλος (78′ Βρεττός).

ΟΦ Ιεράπετρας (Τιμόθεος Καβακάς): Αθανασόπουλος, Μασουέρο (80′ Ντάλα Κόστα), Σμίλτος, Περδίκης, Χιντζίδης (60′ Φουάσης), Λεμονής, Τεγούσης (71′ Χατζηπιρπιρίδης), Βογιατζής, Γκίνη, Μπαράτα, Κούστα.