Η Εθνική ομάδα προβλημάτισε με την εικόνα της απέναντι στη Γεωργία και αν κάποιοι πρέπει να αισθάνονται αδικημένοι από το αποτέλεσμα (1-1) αυτοί θα είναι οι φιλοξενούμενοι.

Στο 24’ ο Μαρτσίνιακ δεν καταλόγισε πέναλτι σε σπρώξιμο πάνω στον Τζόλη, με το ημίχρονο να ολοκληρώνεται με 0-0.

Στο 76’ η Εθνική πήρε απρόσμενο… δώρο από τον Κακαμπάτζε που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της εστίας του Λόρια στην προσπάθειά του να απομακρύνει. Η χαρά όμως δεν κράτησε πολύ, αφού δύο λεπτά αργότερα ο Κβαρατσκέλια "ταλαιπώρησε" τον Μαυρία και βρήκε απροετοίμαστο τον Βλαχοδήμο σκοράροντας με σουτ για το 1-1.

Στο 86’ ο Ελληνας τερματοφύλακας απέτρεψε το 1-2 στο σουτ του Κανκάβα έξω από την περιοχή.

Ελλάδα: Βλαχοδήμος, Μπακάκης (42΄ λ.τρ. Μαυρίας), Κ. Παπαδόπουλος, Τζαβέλλας, Γιαννούλης, Μπουχαλάκης (87΄ Σιώπης), Ζέκα, Φορτούνης, Μπακασέτας (71΄ Μασούρας), Παυλίδης (70΄ Γιακουμάκης), Τζόλης (46΄ Λημνιός).

Γεωργία: Λόρια, Κακαμπάτζε, Ντβάλι, Κάσχια, Τζιορμπελίτζε, Αμπουρτζάνια (74΄ Γκβίλια), Κανκάβα, Λομπζανίτζε (84΄ Τζιγκαούρι), Κιτεϊχσβίλι (84΄ Κβεκβεσκίρι), Κβαρατσκέλια, Ζιβζιβάτζε (63΄ Κβιλιτάια).