Στο πιο δυνατό του τεστ μετά από την επανεκκίνηση του πρωταθλήματος ο ΟΑ Χανίων έδειξε χαρακτήρα, επικρατώντας του ΠΑΣ Γιάννινα με 68-66.

Το παιχνίδι όπως αναμενόταν ήταν ντέρμπι με το ημίχρονο να κλείνει με τις φιλοξενούμενες να έχουν το προβάδισμα (32-35). Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΟΑΧ έφερε το παιχνίδι στα μέτρα του και προηγήθηκε με 61-54. Με την Μπράουν σε μεγάλη μέρα ο ΠΑΣ επανήλθε στη διεκδίκηση της νίκης, με τον ΟΑΧ όμως να αποδεικνύεται ψύχραιμος στο τέλος στις κρίσιμες βολές, διατηρώντας το προβάδισμα.

Η χανιώτικη ομάδα παραμένει στην κορυφή, με ρεκόρ 6-1, ενώ ο ΠΑΣ με τη δεύτερη διαδοχική ήττα έπεσε στο 4-2.

Διαιτητές: Μπούκας-Παπαδόπουλος Χ.-Γεράνιος
Τα δεκάλεπτα: 17-18, 32-35, 51-48, 68-66

ΟΑ Χανίων (Θεοδωράκης): Τζουγκρακη, Μπιν 11 (9 ριμπ., 9 ασ., 4 κλ.), Θεοδώρου 7 (9 ριμπ.), Ψυχογιού 4(1), Παπαδάκη, Λίτσι 11(1), Ντράμοντ 13(1), Τζάκσον 22 (10 ριμπ.).

ΠΑΣ Γιάννινα (Δουβίτσας): Πανούση 3, Σαρηγιαννίδου 8, Ντάλλα, Κατσαμούρη, Γκρέις 9(1), Μπράουν 27(3), Χρηστάκη, Βιντσιλαίου Σ. 19.