Η Αννα Ντουντουνάκη ανέβηκε για τρίτη φορά στο βάθρο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα open κολύμβησης ενώ το πρώτο του μετάλλιο κατέκτησε  ο Αλέξανδρος Κάχρης.

Η Ντουντουνάκη ήταν δεύτερη στα 100 μέτρα ελεύθερο και ο Κάχρης στα 800 μέτρα ελεύθερο.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ είναι η εξής:

Το ασημένιο μετάλλιο στα αγωνίσματα των 100 και 800μ. ελεύθερο κατάφεραν να σφραγίσουν στο πλαίσιο της τρίτης και προτελευταίας ημέρας του πανελληνίου πρωταθλήματος OPEN οι Αννα Ντουντουνάκη και Αλέξανδρος Κάχρης.

Οι δύο πρωταθλητές του Ναυτικού Ομίλου Χανίων κατάφεραν έτσι ν’ ανέβουν στο βάθρο και ειδικότερα η Ντουντουνάκη για τρίτη φορά, ενώ αυτό ήταν το πρώτο μετάλλιο για τον Κάχρη στο “καλό” του αγώνισμα.

Η επίδοση για τον Χανιώτη πρωταθλητή ήταν 8:07.27 και για την Ντουντουνάκη 56.67.

Τέλος, η σκυτάλη 4×100μ. μικτή ομαδική mixed κατετάγη στην 7η θέση, την οποία συγκρότησαν οι Παπαστάμος, Μαλεκάκη, Κάχρης και Ντουντουνάκη. Ο χρόνος ήταν 4:09.02.

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

2η θέση/ασημένιο μετάλλιο: Ντουντουνάκη Αννα 100μ. ελεύθερο 00:56.67

2η θέση/ασημένιο μετάλλιο: Κάχρης Αλέξανδρος 800μ. ελεύθερο 08:07.27

7η θέση: Παπαστάμος Απόστολος, Μαλεκάκη Αργυρώ, Κάχρης Αλέξανδρος, Ντουντουνάκη Αννα 4×100μ. μικτή ομαδική mixed 04:09.02