Η Επισκοπή έσωσε στις καθυστερήσεις του αγώνα στη Νάξο, την ισοπαλία με τη Σαντορίνη (2-2).

Ο Κανούλας στο 11’ με πλασέ από πάσα του Ντινιωτάκη και στο 63’ με πέναλτι έδωσε δύο φορές το προβάδισμα για τη Σαντορίνη, αλλά η Επισκοπή απάντησε… δις με τον Τσιριγώτη στο 51’ να ισοφαρίζει σε 1-1 με πέναλτι και τον Γεωργούση στις καθυστερήσεις να διαμορφώνει το τελικό 2-2.

Διαιτησία: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Κωνστάντιος (Ευβοίας)
Κίτρινες κάρτες: Ιβανίδης, Κουρέλλας, Λάμπρου (Σαντορίνη) - Λάμτσε, Γιαννούτσος (Επισκοπή).

Σαντορίνη (Νίκος Παντέλης): Δερμιτζάκης, Κουρέλλας, Ερρίκος (57′ λ.τ. Σιμιτσής), Παζαχαρίας, Παντίδος, Μάλαϊ (57′ Μπιρμπίλη), Ιβανίδης, Πολύζος (77′ Λάμπρου), Μπουντόπουλος (57′ Σκαθαρούδης), Κανούλας, Ντινιωτάκης (87′ Μηνάς).

Επισκοπή (Γιάσμινκο Βέλιτς): Δήμιζας, Ανδρικόπουλος, Γιαννούτσος, Λάμτσε (74′ Χρουσιέλ), Ανδρέου, Παναγιωτίδης, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης (86′ Καραγιάννης), Νάνι, Λίμα (66′ Γεωργούσης), Τσιριγώτης.

ΝΟΤΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
16η αγωνιστική
Αστέρας Βλαχιώτη-Αιγάλεω 1-0
Ρόδος-Ιάλυσος 1-2
Νίκη Βόλου-Aσπρόπυργος 6-1
Καλαμάτα-Καλλιθέα 1-0
Σαντορίνη-Επισκοπή 2-2

Η βαθμολογία
1.Καλαμάτα 32
2.Ρόδος 27
—————————————–
-.Καλλιθέα 27
4.Ιάλυσος 24
5.Επισκοπή 23
6.Σαντορίνη 21
7. Νίκη Βόλου 20
8.Αιγάλεω 19
—————————————–
9.Αστέρας Βλαχιώτη 13
10.Ασπρόπυργος 8

Η επόμενη αγωνιστική (17η – 19-20/06)
Καλλιθέα-Νίκη Βόλου
Ιάλυσος-Αστέρας Βλαχιώτη
Ρόδος-Σαντορίνη
Αιγάλεω-Καλαμάτα
Ασπρόπυργος-Επισκοπή

ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ
Ολυμπιακός Βόλου-Θεσπρωτός 4-2
Bέροια-Καβάλα 2-0
Απόλλων Πόντου-Τρίγλια αναβλήθηκε
Αλμωπός Αριδαίας-Πανσερραϊκός 1-0
Πιερικός-ΑΕΠ Κοζάνης 1-1

Η βαθμολογία
1.Καβάλα 35
2.Βέροια 34
——————————————–
3.Πανσερραϊκός 28
4.Ολυμπιακός Βόλου 25
-.Πιερικός 25
6.Αλμωπός Αριδαίας 17
7.Θεσπρωτός 16
-.Τρίγλια* 16
——————————————–
9.Απόλλων Πόντου* 14
10.ΑΕΠ Κοζάνης 6

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 20/06)
Πανσερραϊκός-Απόλλων Πόντου
Καβάλα-Ολυμπιακός Βόλου
Βέροια-Πιερικός
Θεσπρωτός-Αλμωπός Αριδαίας
Τρίγλια-ΑΕΠ Κοζάνης

 


Ακολουθήστε το Flashnews στο Google News και στο Facebook