Ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων έκανε δυναμικό ξεκίνημα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης.

Στην πρώτη μέρα των αγώνων στη Θεσσαλονίκη ο απολογισμός για τον ΝΟΧ ήταν 13 μετάλλια.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ έχει ως εξής:

Κυρίαρχος απεδείχθη ο Ναυτικός Ομιλος Χανίων στο ξεκίνημα του πανελληνίου πρωταθλήματος κατηγοριών τεχνικής κολύμβησης, που διεξάγεται στην Θεσσαλονίκη.

Στην πρώτη μέρα των αγώνων, οι αθλητές του Ηλία Καλαμαρίδη κατάφεραν να αποσπάσουν 13 συνολικά μετάλλια, 4 χρυσά, 6 ασημένια και 3 χάλκινα, επιβεβαιώνοντας πως θα διαδραματίσουν σημαντικό ρόλο στη διοργάνωση. Συγκεκριμένα τα χρυσά μετάλλια ήρθαν σε τρία ατομικά αγωνίσματα και σε μία σκυτάλη. Η αναφορά γίνεται για τους Βασίλη Χατζηδάκη, Ιάσωνα Χίνο και Κωνσταντίνο Ρημαντωνάκη ενώ η σκυτάλη που βρέθηκε στην 1η θέση ήταν αυτή των ανδρών 4×200 επιφάνεια με τους Χίνο, Κελαϊδή, Τρουλλινό και Τσουρουνάκη.

Οι αγώνες συνεχίζονται την Παρασκευή και υπενθυμίζεται πως ολοκληρώνονται την Κυριακή.

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της πρώτης ημέρας, με τις επιδόσεις των αθλητών του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Χρυσό μετάλλιο
• Χίνος Ιάσων, Κελαϊδής Ανδρέας, Τρουλλινός Νικόλαος, Τσουρουνάκης Αντώνης 4×200μ. επιφάνεια ανδρών 05:57.76
• Χατζηδάκης Βασίλειος 50μ. επιφάνεια εφήβων 00:16.66
• Χίνος Ιάσων 800μ. επιφάνεια εφήβων 06:45.37
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 100μ. Υ/Β παίδων 00:41.23
Ασημένιο μετάλλιο
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος, Λιόλιος Εμμανουήλ, Ανδριανός Ιωάννης, Γκεσούλης ∆ημήτριος 4×200μ. επιφάνεια παίδων 06:48.72
• Λιόλιος Ιωάννης, Χατζηδάκη Ελευθερία, Χατζηπλή Ευαγγελία, Γερουλάκης Ιωάννης 4×100μ. διπλά πέδιλα mixed παμπαίδων/παγκορασίδων Α 03:48.76
• Ανδριανός Ιωάννης 100μ. Υ/Β παίδων 00:43.65
• Λιόλιος Ιωάννης 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:22.12
• Περάκη Φανή Κυριακή 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:23.94
• Χατζηπλή Ευαγγελία 800μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 08:09.91
Χάλκινο μετάλλιο
• Κελαϊδής Ανδρέας 50μ. επιφάνεια ανδρών 00:16.96
• Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 00:23.34
• Χατζηδάκη Ελευθερία 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:22.01

4η θέση
• Χίνος Κυριάκος 200μ. επιφάνεια αγόρια 10-11 02:22.92
• Περάκη Γεωργία 200μ. διπλά πέδιλα κορασίδων 01:54.99
• Περάκη Γεωργία, Κογιαννάκη Κωνσταντίνα, Χατζηδάκη Ελευθερία, Χατζηπλή Ευαγγελία 4×200μ. επιφάνεια κορασίδων 07:19.02
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 100μ. Υ/Β κορασίδων 00:47.97
• ∆ασκαλάκη Κωνσταντίνος 200μ. επιφάνεια κορίτσια 10-11 02:14.09
5η θέση
• Χίνος Παντελεήμων 1500μ. επιφάνεια ανδρών15:14.45
• Τρουλλινός Νικόλαος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:20.75
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 100μ. Υ/Β παίδων 00:45.45
• Λιόλιος Ιωάννης, Χατζηδάκη Ελευθερία, Χατζηπλή Ευαγγελία, Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 4×50μ. επιφάνεια mixed παμπαίδων/παγκορασίδων Α 01:30.60
• Μπαλολάκη Μιχαέλα 200μ. επιφάνεια κορασίδων 01:46.85
• Παπαντωνάκη Μαρία 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:22.48
• Βλοντάκη Ολγα 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:23.53
6η θέση
• Σόρκος Κίμων Ιωάννης 800μ. επιφάνεια εφήβων 07:44.42
• Φραντζεσκάκη Ελισάβετ 800μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 09:00.14
7η θέση
• Ναναδάκης Παύλος 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Α 00:26.15
• Γερουλάκης Ιωάννης 50μ. επιφάνεια παμπαίδων Β 00:24.38
• Αντωνιάδη Αρτεμις 200μ. διπλά πέδιλα κορίτσια 10-11 02:53.85
8η θέση
• Ρημαντωνάκης Ιωάννης 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:21.18
• Ανδρεαδάκης Παναγιώτης 50μ. διπλά πέδιλα παμπαίδων Α 00:27.80
9η θέση
• Χατζηπλής Βασίλειος 50μ. διπλά πέδιλα ανδρών 00:21.98
• Ρινακάκης Μάριος Στέργιος 50μ. επιφάνεια εφήβων 00:18.87
• Ναναδάκη Ειρήνη 800μ. επιφάνεια νεανίδων 08:17.39
• Φραγκιαδάκη ∆έσποινα 100μ. Υ/Β κορασίδων 00:51.09
• Μπαδιερίτη Νίκη 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:23.72
10η θέση
• Ρημαντωνάκης Κωνσταντίνος 200μ. επιφάνεια παίδων 01:40.84
• Βαλυράκη Αικατερίνη 800μ. επιφάνεια νεανίδων 08:58.64
• Κογιαννάκη Κωνσταντίνα 100μ. Υ/Β κορασίδων 00:52.02
• Γερουλάκη ∆έσποινα 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Β 00:25.78
11η θέση
• Χαροκοπάκη Κρυσταλλένια 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:25.60
12η θέση
• Λιόλιος Εμμανουήλ 200μ. επιφάνεια παίδων 01:42.00
• Μποτωνάκη Αννα 100μ. Υ/Β κορασίδων 00:52.64
13η θέση
• Βλαστάκη Ηλιάνα 50μ. επιφάνεια παγκορασίδων Α 00:25.67
14η θέση
• Γιανναράκη Ευαγγελία 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 00:27.59
16η θέση
• Ανδριανός Ιωάννης 200μ. επιφάνεια παίδων 01:45.46
• Παπουτσάκη Βασιλική 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 00:27.78
17η θέση
• Γκεσούλης ∆ημήτριος 200μ. επιφάνεια παίδων 01:45.68
18η θέση
• Σκυλουράκης Εμμανουήλ 200μ. επιφάνεια παίδων 01:45.95
20ή θέση
• Ανδρεάδη Ιφιγένεια 50μ. διπλά πέδιλα νεανίδων 00:27.71
23η θέση
• Καυκαλάκη Ειρήνη 50μ. επιφάνεια νεανίδων 00:23.15
25η θέση
• Μουτσάι Αλέσσια 50μ. διπλά πέδιλα παγκορασίδων Α 00:30.22


Ακολουθήστε το Flashnews στο Google News και στο Facebook