Πότε είναι η διαδικασία, ποιοι οι υποψήφιοι. Δείτε φωτογραφίες από το Πνευματικό Κέντρο Χανίων.

Η διαδικασία ξεκίνησε με την εκλογοαπολογιστική συνέλευση, ενώ την Τετάρτη οι κάλπες θα είναι ανοιχτές για τους έμπορούς των Χανίων από τις 7 το απόγευμα έως τις 11 το βράδυ.

Η  διήμερη διαδικασία για την ανάδειξη του νέου διοικητικού συμβουλίου και των αντιπροσώπων στην Ομοσπονδία Κρήτης έχει σίγουρα το ενδιαφέρον της.

Ο Εμπορικός Σύλλογος Χανίων βρίσκεται σε διαδικασία εκλογών για την ανάδειξη των μελών του διοικητικού συμβουλίου και των αντιπροσώπων στην Ομοσπονδία Εμπορικών Συλλόγων Κρήτης, ενώ δικαίωμα ψήφου έχουν περίπου 1.200  μέλη που είναι ταμειακώς εντάξει.


Να σημειωθεί πως στις προηγούμενες εκλογές που είχαν γίνει το 2018, από τα 618 μέλη που είχαν δικαίωμα ψήφου, στις κάλπες είχαν ψηφίσει 527 μέλη. Αξιοσημείωτο είναι και το ότι στις εκλογές του 2015  από τα 363 μέλη που είχαν δικαίωμα ψήφου, είχαν ψηφίσει 286 μέλη.

Οι κάλπες θα ανοίξουν και πάλι στις 8:00 το πρωί της Πέμπτης με την ψηφοφορία να ολοκληρώνεται στις 21:00 το βράδυ. Τα αποτελέσματα αναμένονται αργά το βράδυ της Πέμπτης.

Στο ψηφοδέλτιο μπαίνουν έως τρεις σταυροί. 

Στην εκλογική διαδικασία λαμβάνουν μέρος οι παρατάξεις:

 «ΣΥΝΘΕΣΗ ΑΝΑΚΑΜΨΗΣ» με επικεφαλής τη Δώρα Κυριακάκη

1 ΑΔΑΜΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
2 ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
3 ΑΝΤΩΝΙΑΔΗΣ ΤΡΑΙΑΝΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
4 ΒΑΛΥΡΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Υποψήφιος για Ομοσπονδία
5 ΓΕΩΡΓΕΔΑΚΗΣ ΙΔΟΜΕΝΕΑΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
6 ΔΙΓΕΝΑΚΗΣ ΧΑΡΙΔΗΜΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
7 ΚΑΛΟΓΕΡΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
8 ΚΑΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Υποψήφιος για  Ομοσπονδία
9 ΚΥΜΝΙΩΝΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ
10 ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ  ΘΕΟΔΩΡΑ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
11 ΛΕΠΤΟΚΑΡΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Υποψήφιος για Ομοσπονδία
12 ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ
13 ΜΑΛΑΔΑΚΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
14 ΜΑΜΟΥΝΑΚΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
15 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για Ομοσπονδία
16 ΜΑΡΚΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
17 ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ ΑΝΤΩΝΙΑ-ΒΑΡΒΑΡΑ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
18 ΜΑΥΡΟΜΙΧΕΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Υποψήφιος για  Ομοσπονδία
19 ΜΠΟΛΙΝΑΚΗ ΑΡΤΕΜΙΣ Υποψήφια για Ελεγκτική Επιτροπή και Ομοσπονδία
20 ΞΥΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
21 ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υποψήφια για Ελεγκτική Επιτροπή
22 ΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ Υποψήφιος για Ομοσπονδία
23 ΤΡΙΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Υποψήφιος για Ομοσπονδία
24 ΧΑΙΡΕΤΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
25 ΧΑΛΚΙΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΕΛΛΑ Υποψήφια για Ελεγκτική Επιτροπή
26 ΧΟΥΔΑΛΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία

«Ενωμένο Χανιώτικο Εμπόριο» με επικεφαλής τον νυν πρόεδρο του Συλλόγου Γιώργο Τοπολιανάκη

1 ΓΕΩΡΓΙΛΑΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Υποψήφιος για Ελεγκτική Επιτροπή και Ομοσπονδία
2 ΓΙΑΝΝΟΥΔΑΚΗ ΑΡΧΟΝΤΙΣΣΑ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
3 ΖΑΧΑΡΑΚΗΣ ΜΑΡΚΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
4 ΚΑΣΤΡΙΝΑΚΗΣ   ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Υποψήφιος για Ελεγκτική Επιτροπή και Ομοσπονδία
5 ΚΑΠΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
6 ΚΑΠΑΝΙΕΡΗ ΑΓΑΠΗ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
7 ΚΑΡΑΤΖΑΣ  ΓΑΒΡΙΗΛ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
8 ΚΑΤΣΙΓΑΡΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
9 ΚΟΚΚΙΝΑΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
10 ΚΟΚΟΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
11 ΚΟΝΤΟΠΥΡΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
12 ΚΟΝΤΟΡΟΥΧΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
13 ΜΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ
14 ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗ ΤΖΙΝΑ-ΓΕΩΡΓΙΑ Υποψήφια για ΔΣ
15 ΜΕΡΚΟΥΡΑΚΗΣ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
16 ΜΑΥΡΟΔΗΜΗΤΡΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
17 ΜΙΝΕΡΒΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
18 ΜΠΑΛΑΔΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
19 ΜΠΑΝΤΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
20 ΜΠΑΡΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
21 ΠΑΙΝΕΣΑΚΗΣ ΑΚΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
22 ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
23 ΠΑΠΑΔΟΥΛΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
24 ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
25 ΠΕΡΒΟΛΑΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
26 ΡΕΝΙΕΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
27 ΤΖΙΓΚΟΥΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
28 ΤΟΠΟΛΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία

 «Αγωνιστική Συνεργασία Εμπόρων», με επικεφαλής τον τέως πρόεδρο Νίκο Βουρλάκη.

1 ΑΝΔΡΕΑΔΑΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
2 ΒΕΝΕΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
3 ΒΟΥΡΛΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
4 ΖΩΓΡΑΦΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
5 ΚΑΝΔΗΛΙΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
6 ΜΑΝΩΛΑΚΑΚΗΣ ΕΥΤΥΧΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
7 ΜΟΥΖΑΚΙΤΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
8 ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Υποψήφιος για ΔΣ
9 ΜΠΕΛΩΝΗ ΠΗΓΗ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
10 ΜΠΙΝΙΑ ΙΩΑΝΝΑ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
11 ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
12 ΠΑΝΙΕΡΑΚΗ ΕΛΕΝΗ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
13 ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Υποψήφιος για ΔΣ
14 ΠΑΠΑΝΤΩΝΑΚΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
15 ΠΕΤΡΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
16 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ
17 ΠΟΛΙΟΥΔΟΒΑΡΔΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
18 ΣΗΦΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Υποψήφια για ΔΣ και Ομοσπονδία
19 ΤΡΙΛΥΡΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
20 ΤΣΕΠΕΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Υποψήφιος για Ελεγκτική Επιτροπή και Ομοσπονδία
21 ΦΡΑΓΚΙΟΥΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Υποψήφιος για Ελεγκτική Επιτροπή και Ομοσπονδία
22 ΦΙΛΟΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Υποψήφιος για ΔΣ και Ομοσπονδία
 


Ακολουθήστε το Flashnews στο Google News και στο Facebook