Η πρώτη νίκη για τα Χανιά ήρθε με εμφατικό τρόπο (3-0) απέναντι στην Κηφισιά.

Η χανιώτικη ομάδα με τον Μπαΐροβιτς να σκοράρει δύο φορές και να μοιράζει μία ασίστ έφτασε στην πρώτη της νίκη μετά από πέντε συνεχόμενες ισοπαλίες, βελτιώνοντας τη βαθμολογική της συγκομιδή.

Μόλις στο 4’ από εξαιρετική ενέργεια και σέντρα του ορεξάτου ξανά Βασιλόγιαννη ο Μπαΐροβιτς άνοιξε το σκορ, για να ακολουθήσουν δύο γκολ από κόρνερ στο φινάλε του ημιχρόνου, στο 45’ με κεφαλιά του Βάρκα από πάσα με τον ίδιο τρόπο του Μπαΐροβιτς σε σέντρα του Κογιέτε και στις καθυστερήσεις με κεφαλιά του Μπαΐροβιτς από εκτέλεση του Τριανταφυλλάκου.

4′ ΓΚΟΛ: Από ωραία ενέργεια και σέντρα του Βασιλόγιαννη ο Μπαΐροβιτς με προβολή σκοράρει (1-0).
8′ Σουτ του Παναγιωτούδη άουτ.
17′ Σέντρα του Βασιλόγιαννη κεφαλιά του Τριανταφυλλάκου άουτ.
20′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Μπαΐροβιτς ο Βασιλόγιαννης με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ.
20′ Δευτερόλεπτα μετά από φάση διαρκείας στην αντίπαλη περιοχή ο Τριανταφυλλάκος στρώνει στον Παναγιωτούδη το δυνατό σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
26′ Καλή εκτέλεση φάουλ του Κογιέτε η μπάλα περνάει απ’ όλους και καταλήγει άουτ.
34′ Σέντρα του Καλλέργη κεφαλιά του Γιαννιτσάνη άουτ.
45′ ΓΚΟΛ: Από κομπίνα σε κόρνερ ο Βασιλόγιαννης πασάρει στον Κογιέτε που σεντράρει ιδανικά, ο Μπαΐροβιτς παίρνει την κεφαλιά και ο Βάρκας με τον ίδιο τρόπο “σπρώχνει” την μπάλα στα δίχτυα (2-0).
45+1′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική εκτέλεση κόρνερ του Τριανταφυλλάκου ο Μπαΐροβιτς με κεφαλιά στη γραμμή “σπρώχνει” την μπάλα στα δίχτυα (3-0).
50′ Σουτ του Πρίτσα μπλόκαρε σταθερά ο Κουτζαβασίλης.
55′ Νέα κομπίνα σε κόρνερ, σέντρα του Τριανταφυλλάκου κεφαλιά του Μπαΐροβιτς άουτ.
66′ Κόρνερ του Πρίτσα κεφαλιά του Γκότοβου άουτ.
Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Δασκαλάκης Α. – Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Βλάχος (Αν. Αττικής)
Κίτρινες κάρτες: Παπαγγελής (23′), Παυλάκης (56′), Κόλα (76′),
Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Πατάπης, Ζιούλης, Τσαμούρης, Κογιέτε, Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος, Βάρκας (68′ Βασιλακάκης), Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς (73′ Κόλα).
Κηφισιά (Νίκος Κούστας): Κολοβούρης, Παπαγγελής (46′ Πριόνας), Σωτηράκος, Αρτυματάς, Γκότοβος, Ντοριβάλ (46′ Αγγελόπουλος), Παυλάκης (74′ Τζέλη), Καλλέργης (46′ Πρίτσας), Παπασάββας, Κρητικός, Γιαννιτσάνης (46′ Τετέι).