Με ιδανικό τρόπο και το “χορταστικό” 4-0 απέναντι στον Καραϊσκάκη αποχαιρετούν το 2021 τα Χανιά.

Η ομάδα του Νίκου Παπαδόπουλου βάσει ευκαιριών από το πρώτο ημίχρονο μπορούσε να είχε… διώξει το άγχος, πράγμα που τελικά έκανε στο ξεκίνημα του β’ ημιχρόνου.

Δύο γκολ από τον Μπαΐροβιτς, ένα από Βάρκα και Κολλά. Ο τελευταίος, προερχόμενος από τον πάγκο, είχε ακόμη μία ασίστ και ένα δοκάρι.

3′ Σουτ του Μπεκατώρου έξω από την περιοχή αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
6′ Σέντρα του Βασιλόγιαννη σουτ του Μπαΐροβιτς σταματά στον Φετεινίδη, πάσα στον Κογιέτε που με σουτ εκτός περιοχής στέλνει την μπάλα λίγο έξω από την εστία.
14′ ΓΚΟΛ: Από ωραία πάσα του Τριανταφυλλάκου μέσα στην περιοχή ο Μπαΐροβιτς με ιδανικό σουτ ανοίγει το σκορ.
17′ Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Τσαμούρη ο Παντελίδης με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα αλλά ο βοηθός Μαυραντωνάκης σηκώνει τη σημαία για οφσάιντ.
21′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Βασιλόγιαννη ο Μπαΐροβιτς πλασάρει και ο Σοϊλεμέζογλου μπλοκάρει.
22′ Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Μπαΐροβιτς μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σοϊλεμέζογλου.
24′ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου η μπάλα άουτ.
31′ Κάθετη πάσα του Κάρλος στον Μπαΐροβιτς που πλασάρει, ο Γλυνός βάζει την κόντρα και ο Σοϊλεμέζογλου μπλοκάρει.
39′ Σουτ του Βασιλόγιαννη άουτ.
40′ Πάσα του Βάρκα σουτ του Βασιλόγιαννη κοντράρει στον Κλιγγόπουλο και καταλήγει κόρνερ.
43′ Σέντρα του Κάρλος σουτ στην κίνηση του Τριανταφυλλάκου η μπάλα περνά παράλληλα από την εστία.
49′ Τακουνάκι Μπαΐροβιτς ο Βάρκας χάνει μεγάλη ευκαιρία πλασάροντας πάνω στον Σοϊλεμέζογλου.
50′ Πάσα του Ενγκεμέτσιου σουτ του Σταματή χωρίς πρόβλημα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
56′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κογιέτε κεφαλιά του Βάρκα και 2-0.
66′ Γύρισμα του Βασιλόγιαννη προβολή του Βάρκα η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ. Από το κόρνερ του Βασιλόγιαννη η μπάλα φτάνει στον Κολλά το δυνατό σουτ του οποίου αποκρούει ο Σοϊλεμέζογλου.
68′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Βάρκα ο Κολλάς στρώνει ωραία την μπάλα με το στήθος στον Μπαΐροβιτς που με σουτ από κοντινή απόσταση κάνει το 3-0.
74′ Σέντρα του Μπαΐροβιτς γυριστό του Βασιλόγιαννη η μπάλα στο δοκάρι και ο Καλαϊτζάκης εξ επαφής με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
79′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Καμαρά κεφαλιά του Βασιλακάκη, με τον ίδιο τρόπο γυρίζει την μπάλα ο Τσαμούρης για να σκοράρει με κεφαλιά ο Κολλάς (4-0).
82′ Κόρνερ του Καμαρά κεφαλιά του Κολλά ο Σοϊλεμέζογλου με τη βοήθεια του οριζόντιου δοκαριού διώχνει σε κόρνερ.
83′ Σέντρα του Καμαρά κεφαλιά του Βασιλακάκη ο Σοϊλεμέζογλου μπλοκάρει.
90+3′ Επέμβαση του Κουτζαβασίλη σε προσπάθεια του Κλιγγόπουλου.

Διαιτητής: Πατεμτζής (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης (Ηρακλείου) – Φραγκιαδάκης (Λασιθίου)
4ος διαιτητής: Πουλόπουλος (Πειραιά)

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Πατάπης, Τσαμούρης, Παντεκίδης, Κογιέτε (71′ Καμαρά), Μασούρας, Κάρλος (71′ Βασιλακάκης), Τριανταφυλλάκος (53′ λ.τρ. Κολλάς), Βάρκας (71′ Καλαϊτζάκης), Βασιλόγιαννης, Μπαΐροβιτς (81′ Γαϊτάνης).

Καραϊσκάκης (Θεόδωρος Κάντας): Σοϊλεμέζογλου, Φετεινίδης, Μπεκατώρος (75′ Φαν Ιπερεν), Κλιγγόπουλος, Δερμιτζάκης (75′ Πάνος), Βαφειάδης, Γαλεάδης (68′ Ζιώβας), Ρουμπανγκούκα, Γλυνός, Ενγκεμέτσιου, Σταματής.