Ο Αρης Σούδας πέτυχε νίκη… ελπίδας με 2-0 απέναντι στη Νεάπολη, στη δύσκολη προσπάθεια για παραμονή στη Γ’ Εθνική.

Νωρίς στο ματς ο Τσίτας (5’) άνοιξε το σκορ, για να το κλείσει στο 82’ με εξίσου όμορφο γκολ ο Μαθιουδάκης.

Στην κορυφή του 7ου ομίλου (με ματς παραπάνω) παραμένει ο Πανιώνιος, που νίκησε 3-0 την Αναγέννηση Ιεράπετρας, ενώ ο ΠΑΟ Ρουφ με ανατροπή στο σκορ και πρωταγωνιστή (2 γκολ) τον Ψυχογιό “λύγισε” τον Αλμυρό που προηγήθηκε με τον Πιερτζιακόμι στη λήξη του ημιχρόνου.

Ο Πόρος συνέχισε την προέλασή του επικρατώντας ως φιλοξενούμενος στο “Θ. Βαρδινογιάννης” του Γιούχτα με 2-1.

Δραματικό ματς έγινε στο Ατσαλένιο με ΠΟΑ και ΑΟΑΝ να αναδεικνύονται ισόπαλοι με 2-2, με δύο γκολ στις καθυστερήσεις. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν δύο φορές αλλά οι φιλοξενούμενοι βρήκαν ισάριθμες απαντήσεις.