Χωρίς σκορ και νικητή (0-0) ολοκληρώθηκε το κρητικό ντέρμπι στο Παγκρήτιο, ανάμεσα σε Εργοτέλη και Χανιά.

Το παιχνίδι ήταν εξ αναβολής για την 11η αγωνιστική. Τα Χανιά έμειναν αήττητα για έκτο παιχνίδι αήττητα, ενώ ο Εργοτέλης υποχρεώθηκε σε ισοπαλία μετά από τρεις σερί νίκες.

Οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι στο 79’ με τον Σαρρή και τα Χανιά ευκαιρία με τον Κολλά στις καθυστερήσεις.

5’ Σέντρα του Κόνραντ κεφαλιά του Κωστανάσιου άουτ.
8’ Κάθετη πάσα του Κάρλος αδύναμο σουτ του Μπαΐροβιτς ελέγχει χωρίς πρόβλημα ο Τσέλιος.
13’ Καλή εκτέλεση φάουλ του Τριανταφυλλάκου στην πλάτη της άμυνας ο Βάρκας δεν μπορεί να κοντρολάρει την μπάλα η οποία καταλήγει άουτ.
24’ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Κογιέτε ο Μπαΐροβιτς από πλάγια θέση πλασάρει και η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από την εστία.
27’ Πάσα του Βάρκα στον επερχόμενο Τριανταφυλλάκο το σουτ του οποίου μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια Τσέλιος.
40’ Σουτ του Βασιλογιάννη εκπληκτική απόκρουση του Τσέλιου με το ένα χέρι.
45’ Σουτ του Κοκκίνη αποκρούει ο Κουτζαβασίλης και διώχνει σε κόρνερ ο Τσαμούρης.
49’ Πάσα του Βουτσά ο Μπουτσάκης από πλαγιά θέση κάνει το σουτ ο Πατάπης βάζει την κόντρα και η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
51’ Σουτ του Βουτσά άουτ.
71’ Εντονες διαμαρτυρίες για δεύτερη κίτρινη σε Μίκο.
73’ Σπουδαία απόκρουση του Κουτζαβασιλη σε πλασέ του Μπουτσάκη μετά από πάσα του Κόνραντ.
77’ Πάσα του Παράνο σουτ του Παναγιωτούδη η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
79’ Κόρνερ του Μπουτσάκη η μπάλα από κόντρες φτάνει στον Σαρρή που εξ επαφής με πλασέ τη στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι.
83’ Φάουλ του Σερβιλάκη ο Ποζατζίδης με την είσοδό του στο ματς παίρνει την κεφαλιά και στέλνει την μπάλα άουτ.
86’ Πάσα του Βασιλόγιαννη σουτ του Μπαΐροβιτς ο Πέιος βάζει την κόντρα και ο Τσέλιος μπλοκάρει.
87’ Σέντρα του Ποζατζίδης κεφαλιά του Σαρρή μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
90+1’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κολλά που από πλάγια θέση σούταρε άουτ.

Διαιτητής: Θεοχάρης (Θεσσαλίας)
Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου) – Δασκαλομαρκάκης (Ρεθύμνου)
4ος διαιτητής: Στάμος (Ηλείας)

Κίτρινες κάρτες: Μπουτσάκης (16’), Μίκο (34’), Παναγιωτούδης (43’), Βουτσάς (52’), Νικόλης (62’), Τσαμούρης (63’), Παράνο (68’)

Εργοτέλης (Νίκος Μπαδήμας): Τσέλιος, Ντουμάνης (87’ Κατσούρι), Σερβιλάκης, Σαρρής, Μίκο (90+2’ Πατρινός), Μπουτσάκης (83’ Αλεξάκης), Πέιος, Βουτσάς, Κωστανάσιος, Κόνραντ, Κοκκίνης (83’ Ποζατζίδης).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Καψάλης, Πατάπης, Τσαμούρης Κογιέτε (66’ Παράνο), Κάρλος (54’ Μασούρας), Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος (66’ Κολλάς), Μπαΐροβιτς (87’ Παντεκίδης), Βάρκας (54’ Νικόλης), Βασιλόγιαννης.