Ένα αποτέλεσμα που δε βολεύει καμία ομάδα σημειώθηκε στη Μεσσήνη, ανάμεσα σε Καλαμάτα και Χανιά (1-1).

Με τον δυνατό αέρα να είναι πρωταγωνιστής τα Χανιά προηγήθηκαν στο 22’ με πέναλτι του Βασιλόγιαννη, που κέρδισε ο Κολλάς από τον Μπακαγιόκο, αλλά ισοφαρίστηκαν από στατική φάση στο 62’ με τον Παπατόλιο να ολοκληρώνει την επιθετική προσπάθεια των γηπεδούχων με ωραίο γυριστό σουτ.

Στο 79’ ο διαιτητής Βάτσιος έδωσε πέναλτι για χέρι του Καμαρά αλλά ο Κουτζαβασίλης απέκρουσε την εκτέλεση του Λουκίνα.

Οι φάσεις του αγώνα
3’ Κόρνερ του Γρίβα κεφαλιά του Λουκίνα άουτ
16’ Σέντρα του Χέμπερτ κεφαλιά του Λουκίνα από τον Παντεκίδη η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
20’ ΠΕΝΑΛΤΙ σε κλωτσιά του Μπακαγιόκο στον Κολλά.
22’ ΓΚΟΛ: Ο Βασιλόγιαννης ευστοχεί στο πέναλτι για το 0-1.
23’ Σέντρα του Γρίβα προβολή του Λουκίνα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
28’ Σουτ του Αναστασόπουλου εύκολα μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
45+2’ Φάουλ του Χέμπερτ άουτ.
48’ Πάσα του Κολλά σουτ του Κάρλος άουτ.
61’ Σουτ του Κολλά άουτ.
62’ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Μπακαγιόκο κεφαλιά του Αναστασόπουλου ο Παπατόλιος με γυριστό σουτ ισοφαρίζει (1-1).
76’ Σέντρα του Μπόρχες κεφαλιά του Λουκίνα μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
79’ Ο Κουτζαβασίλης αποκρούει το πέναλτι του Λουκίνα που δόθηκε για χέρι του Καμαρά.
85’ Σουτ του Πατάπη ψηλά άουτ.

Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Παγουρτζής (Πειραιά)
4ος διαιτητής: Φίτσας (Πρέβεζας/Λευκάδας)

Κίτρινες κάρτες: Μπακαγιόκο (20’), Μαβινγκά (59’), Καμαρά (79’), Αναστασόπουλος (89’), Γρίβας (90+1’)

Καλαμάτα (Αριάν Μπελά): Ταΐρης, Κωνσταντινόπουλος, Μπακαγιόκο, Τσελεπίδης, Μοζέρ (40’ λ.τρ. Μαβινγκά), Παπατόλιος, Ματέους Αλβες (89’ Λουπάνο), Αναστασόπουλος (89’ Σκεντεράι), Χέμπερτ Φελίπε (60’ Μπόρχες), Γρίβας, Λουκίνας.

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Φόμπι, Πατάπης, Παντεκίδης, Καμαρά (88’ Κογιέτε), Παναγιωτούδης, Κάρλος, Τριανταφυλλάκος (77’ Τσαμούρης), Βασιλόγιαννης, Βάρκας (66’ Μπαΐροβιτς), Κολλάς (88’ Κόλα).