Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο να αρκέστηκε σε χαμένες ευκαιρίες, αλλά στην επανάληψη η γυναικεία ομάδα του Α.Ο. Χανιά… σκόρπισε την Αγία Παρασκευή, επικρατώντας με 5-0.

Τα κορίτσια του Μάνου Βεργανελάκη είχαν οδηγούς την Γιαννούτσου και τη Μανωλίτση, που πέτυχαν τα πέντε γκολ μετά το 46’.

Η πρώτη σκόραρε στο 47’ με σουτ και στο 49’ μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια, που ξεκίνησε από το κέντρο, ενώ η δεύτερη πήρε τη… σκυτάλη στη συνέχεια.

Στο 59’ έπειτα από «ασσίστ» της Γιαννούτσου η Μανωλίτση έκανε το 3-0, στο 67’ με πλασέ από σέντρα της Περουλάκη ανέβασε το σκορ στο 4-0, για να το… κλείσει στο 70’.

Α.Ο. Χανιά: Γιακουμάκη, Νένκοβα (69’ Μπραουδάκη), Περουλάκη, Κασσωτάκη, Στιβανάκη (62’ Παπαντωνάκη), Νάνου (52’ Μανιά), Μαραγκουδάκη, Σαρρή, Γιαννούτσου, Μανωλίτση, Καραμουσαδάκη.

Αγία Παρασκευή: Δασκαλοπούλου, Γιαννόγλου (49’ Καραμολέγκου), Ντάβου, Βοϊκλή Βασιλειάδου, Κορομπίλια, Δραλάκου, Καλέδη, Τοπαλίδη (69’ Ραγκούση) Λόλη (69’ Βεργοπούλου) Παπαλάμπρου.