Η Κηφισιά με τρία γκολ στο δεύτερο ημίχρονο (3-0) αγκάλιασε την πρόκριση για το Final Four. Στο πρώτο ημίχρονο τα Χανιά είχαν δοκάρι με τον Σκέντζο και καλές στιγμές με Νικόλη, Ανδρουλάκη. Στο 50’ ο Αποστόλου άνοιξε το σκορ με κεφαλιά, για να χάσει ευκαιρία για την ισοφάριση ο Σκέντζος. Ωστόσο στη συνέχεια ήρθε η… κατάρρευση, με τον Καπάι στο 80’ να κάνει το 2-0 και τον Κουτσουπιά με φάουλ στο 90’ να κλείνει το σκορ στο 3-0.

Διαιτητής: Καπίρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Μαρκαντωνάτος – Τράντας (Αθηνών)

Κ20 Κηφισιά (Θωμάς Μαυρουδής): Δασκαλάκης, Τσουχλαράκης, Μπάκος, Αποστόλου, Μαρκάκης, Κωνσταντακόπουλος, Φλώκος (84′ Κουτσουπιάς), Δήμος (65′ Καπαματζιάν), Μιχόπουλος (84′ Ντόκο), Δημοσθενιάδης, Γαντζούλας (76′ Καπάι).

Κ20 Χανιά (Βασίλης Κούτας): Δεσποτόπουλος, Μάγγος, Γκολόσι (72’ Τσουραπάς), Κουκουράκης, Γαϊτάνης, Νικόλης, Μυφτάρι, Σκέντζος, Σταματάκης (72’ Μαλαμάς), Τζαλίλης (46’ Οικονομόπουλος, 77’ Μωραϊτάκης), Ανδρουλάκης (65’ Φραγκούλης).