Στο εξ’ αναβολής παιχνίδι για την 1η αγωνιστική του 1ου ομίλου του Κυπέλλου Παίδων ο Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας επικράτησε 2-1 της Δόξας Παχιανών και «έπιασε» στην κορυφή του ομίλου τον Άρη Σούδας.

Με δεδομένο ότι το μεταξύ των δύο ομάδων παιχνίδι ήταν ισόπαλο θα υπάρξει αγώνας μπαράζ, λογικά τη Δευτέρα 2 Ιανουαρίου 2012, για να αναδειχθεί ο αντίπαλος του Α.Ο. Χανιά στον τελικό, που θα γίνει πιθανότατα στη Μοναχή Ελιά την Τετάρτη 4 Ιανουαρίου 2012.

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Μαστοράκη στο 20’, το οποίο είχε κερδίσει ο Κολομπάκης, για να κάνει το 2-0 στο τρίτο λεπτό της επανάληψης (38’) ο Καραντωνάκης.

Η Δόξα το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2-1 με τον Α. Μαρκουλάκη στο 55’.

Στο άλλο παιχνίδι που ήταν για την 9η αγωνιστική του 1ου ομίλου ο Πανακρωτηριακός επιβλήθηκε του Μινωταύρου με 6-2.

10.Τιτάν 0 (4-51)
*Άρης Σούδας και Πλατανιάς/Α.Ε. Κυδωνίας θα δώσουν αγώνα μπαράζ για μία θέση στον τελικό απέναντι στον Α.Ο. Χανιά.