Ο ΝΟΧ αναδείχθηκε πρωταθλητής, ενώ δεύτερο σωματείο ήταν ο Κολυμβητικός Ομιλος Ηρακλείου.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ αναφέρει τα εξής:

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε για τον Ναυτικό Ομιλο Χανίων η συμμετοχή του στο πανελλήνιο πρωτάθλημα καλλιτεχνικής κολύμβησης κορασίδων Β.

Αυτό μαρτυρά η ανάδειξή του ως πρωταθλητής Ελλάδας χάρη στην βαθμολογία που συγκέντρωσε στο σύνολο των χορογραφιών του, επιβεβαιώνοντας έτσι το εξαιρετικό ταλέντο που διαθέτει στις τάξεις του όσον αφορά τις αθλήτριές του.

Ο Ναυτικός Ομιλος πρώτευσε έναντι του ΚΟ Ηρακλείου που τερμάτισε στην δεύτερη θέση και του Νηρέα Χαλανδρίου ο οποίος αναδείχτηκε τρίτος.

Στο πλαίσιο της τρίτης και τελευταίας ημέρας της διοργάνωσης, στους αγώνες που διεξήχθησαν στο κολυμβητήριο Ηλιούπολης, ο ΝΟ Χανίων κατέκτησε την πρώτη θέση στο κόμπο ενώ ήταν δεύτερος στο σόλο.

Αναλυτικότερα τα αποτελέσματα έχουν ως εξής:

ΚΟΜΠΟ

• 1η θέση 69.8667β.: Γερωνυμάκη Μελίνα, Δραμηλαράκη Μαρία Αννα, Κατσαρού Πετρίνα, Μανωλουδάκη Ελευθερία, Νικολακάκη Κρυσταλένια, Νιωτάκη Μαρία, Μαρτσάκη Γεωργία, Σπανουδάκη Ελευθερία, Συννεφάκη Ευαγγελία, Χαιρέτη Αικατερίνη (αναπληρωματικές Επιτροπάκη Ευτυχία, Λιγοξυγκάκη Φιλία Ελένη)