Το γεγονός ότι η ομάδα του στάθηκε όρθια σε μία πολύ δύσκολη έδρα, όπως αυτή της Επανομής, τόνισε στις δηλώσεις του μετά το παιχνίδι ο προπονητής του Πλατανιά, Τίμος Καβακάς.
Αναλυτικά ο νεαρός τεχνικός δήλωσε:

«Ήρθαμε να παίξουμε σε μια πολύ δύσκολη έδρα και με μία ομάδα η οποία εντός έδρας είχε 5 νίκες και 1 ισοπαλία ενώ έχει δεχθεί 2 γκολ. Νομίζω ότι στο α’ ημίχρονο, και ειδικά στο πρώτο 25λεπτο δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε. Στη συνέχεια όμως καταφέραμε να ισορροπήσουμε και βάσει ευκαιριών, έπρεπε να είχαμε προηγηθεί.  Στην επανάληψη ήμασταν καλύτεροι, χάνοντας δύο πολύ καλές ευκαιρίες. Μετά την αποβολή, ήταν λογικό να οπισθοχωρήσει η Επανομή και να ρίξει το βάρος στην άμυνά της, την οποία δεν καταφέραμε να διασπάσουμε. Παρά το 0-0, τα παιδιά πάλεψαν, πίεσαν και αυτό που μετράει είναι ότι σταθήκαμε όρθιοι σε μια πολύ δύσκολη έδρα. Το ευχάριστο είναι ότι ακούσαμε ξανά κολακευτικά σχόλια για το ποδόσφαιρο που παίζουμε και αυτό είναι κάτι που μας ικανοποιεί. Αυτό που πρέπει να κοιτάξουμε τώρα είναι το επόμενο παιχνίδι. Δεν έχουμε την πολυτέλεια του χρόνου να σκεφτούμε περισσότερο τι έγινε στην Επανομή. Πρέπει να δούμε το ματς της Τετάρτης διότι έχουμε ν’ αντιμετωπίσουμε μια πολύ δύσκολη και καλή ομάδα».