Αν και για 40 περίπου λεπτά δεν μπορούσε να παραβιάσει την εστία του Ιδομενέα η Α.Ε. Κυδωνίας το γκολ του νεαρού Παπαδόπουλου σε εκείνο το σημείο έπαιξε καθοριστικό ρόλο για την επιβλητική εμφάνιση του β\’ 45λεπτου και το τελικό 0-5 στους Αγίους Αποστόλους (φώτο από το παιχνίδι).
Η ομάδα της Δημοτικής Ενότητας Μουσούρων συνεχίζει ακάθεκτη την πορεία της για την Α\’ ΕΠΣΧ, με την 10η συνεχόμενη νίκη της και σκόρερ των υπολοίπων τεσσάρων γκολ τους Καλαμπακάκη (2), Κατσουλάκη και Δ. Ιγγλεζάκη.
Στην 3η θέση εδραιώθηκε η Άμιλλα, που παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ πήρε σπουδαία νίκη στα Νεροκούρου επί του Φωστήρα με 3-2 και μείωσε και πάλι τη διαφορά από τη 2η Σπάθα.
Στο 20\’ ο Καρατζάς με σουτ από το κέντρο και τη… συνδρομή του αέρα έκανε το 1-0, για να φέρει… τούμπα το ματς ο Καραγιαννάκης με 2 γκολ στο 50\’ και στο 55\’. Στην πρώτη περίπτωση σκόραρε με φάουλ και στη 2η με σουτ που κόντραρε και σε αντίπαλο.
Ο Καλλιοτζάκης στο 62\’ πέτυχε το 1-3, για να μειώσει στην εκπνοή ο Παν. Παλαθούρας στο τελικό 2-3.