Σαν να μην πέρασε μία ημέρα για τον Μάρκο Μαραγκουδάκη, που επέστρεψε δριμύτερος μετά τον τραυματισμό του και οδήγησε τον Πλατανιά στη σπουδαία νίκη με 1-0 απέναντι στην Αναγέννηση Επανομής, για την 31η αγωνιστική της Football League.
Ο πρώτος σκόρερ της χανιώτικη ομάδας… χτύπησε στο 63ο λεπτό της αναμέτρησης όταν και \”νίκησε\” τον Ταταρίδη με κεφαλιά μετά από σέντρα του Μαρτσάκη.
Οι γηπεδούχοι ήταν ανώτεροι και είχαν αρκετές ευκαιρίες για γκολ, πανηγυρίζοντας δίκαια τη νίκη που τους φέρνει κοντά στο να διεκδικήσουν το όνειρο ανόδου στη Super League.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

3’ Σουτ από τον Ναζλίδη έξω από την περιοχή, άουτ
6’ Ο Μιρτσέτα πασάρει για τον Μαραγκουδάκη αλλά την τελευταία στιγμή με σωτήρια επέμβαση ο Ταταρίδης μπλοκάρει τη μπάλα
47’ Ψηλοκρεμαστό σουτ του Γκονζάλες, με τον Καρλάο να αποκρούει πάνω στη γραμμή της εστίας του με το κεφάλι και να απομακρύνει σε κόρνερ
48’ Ο Γκονζάλες γυρίζει τη μπάλα για τον Ναζλίδη, ο οποίος από πολύ κοντά δεν καταφέρνει να σκοράρει
49’ Σέντρα-σουτ από τον Μαρτσάκη, η μπάλα βρίσκει σε αμυντικό της Αναγέννησης Επανομής και φεύγει κόρνερ
51’ Ο Μαρτσάκης σουτάρει λίγο έξω από τα δοκάρια του Ταταρίδη μετά από σέντρα του Μαραγκουδάκη
54’ Δυνατό σουτ από τον Μαραγκουδάκη από διαγώνια θέση μέσα από την περιοχή, άουτ
61’ Μεγάλη φάση για τον Πλατανιά με τον Ναζλίδη να βρίσκει πολύ ωραία τον Μαραγκουδάκη αλλά ο τελευταίος πλασάρει πάνω στον Ταταρίδη
63’ (1-0) Ο Μαραγκουδάκης ανοίγει με κοντινή κεφαλιά το σκορ ύστερα από την σέντρα του Μαρτσάκη
71’ Ο Ναζλίδης βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ με τον Ταταρίδη αλλά πλασάρει πάνω από τα δοκάρια της εστίας του
78’ Σουτ από τον Μαραγκουδάκη, η μπάλα φεύγει λίγο έξω από τα δοκάρια του Ταταρίδη

Πλατανιάς (Γιάννης Χατζηνικολάου): Λαζαρίδης (87\’ λ.τ Παπαδόπουλος), Παληγεώργος, Τζανής, Δημήτρης, Κουρτεσιώτης, Δέντσας, Γκονζάλες, Μαραγκουδάκης (80\’ Μαραγκός), Πάγκαλος (46\’ Μαρτσάκης), Μιρτσέτα, Ναζλίδης.

Αναγέννηση Επανομής (Αλέκος Βοσνιάδης): Ταταρίδης, Μαυροματίδης, Καρλάο, Κουρδάκης, Γεωργίου, Γεωργιάδης, Κάτσε, Κουλίδης, Πολίτης (29\’ λ.τ Τράκις), Δεινόπαπας, Γκέσιος.