Πολύ καλή εμφάνιση έκαναν όλοι οι αθλητές του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES οι οποίοι μετείχαν στο κύπελλο πίστας που διοργάνωσε η ΕΟΠ το περασμένο Σαββατοκύριακο στο Ολυμπιακό ποδηλατοδρόμιο.

Οι παίδες αθλητές της ομάδας Κοπανάκης Δημήτρης, Κακαβελάκης Ιωάννης και Σταματάκης Χρήστος κατέκτησαν την πρώτη θέση σαν ομάδα στην κατηγορία τους με τα πολύ καλά πλασαρίσματα που έκαναν σε όλα τα αγωνίσματα. Την καλύτερη εμφάνιση έκαναν στο σκράτς όπου ο Κοπανάκης ήταν 3ος και 6ος ο Σταματάκης.

Στα 200μ ο Κακβελάκης 8ος και στους πόντους ο Κοπανάκης 4ος και ο Κακαβελάκης 9ος.

Στους έφηβους ο Κορτσιδάκης Μιχάλης τερμάτισε 18ος στους πόντους και στο σκράτς 19ος. Στις γυναίκες η Κανδυλάκη Ελευθερία ήταν 3η στα 200μ, στο σκράτς και στο κέριν και η Πρίντεζη 5η, 8η και 6η.

Στους άνδρες ο Τζωρτζάκης Πολυχρόνης κέρδισε το αγώνισμα του αποκλεισμού και ήταν 8ος στα 200μ, ο Δρακάκης Ιωάννης ήταν 5ος στο σκράτς και 15ος στα 200μ και ο Σταματάκης Σταύρος 20ος.

Επόμενος αγώνας για τους αθλητές του ΤΑΛΩ ΑΝΕΚ LINES είναι τα Πεδινάκεια και το τοπικό πρωτάθλημα ΜΤΒ.