Οι ελπίδες για το πρώτο ροζ φύλλο του ΟΚΑ Αρκάδι στην Α2 Μπάσκετ Γυναικών δεν επιβεβαιώθηκαν ούτε στο εντός έδρας παιχνίδι με τον ιστορικό Σπόρτινγκ. Η ομάδα των Πατησίων πήρε τη νίκη στο Κλειστό «Μελίνα Μερκούρη» του Ρεθύμνου με 57-46 και υποχρέωσε την ομάδα του Τσαγκαράκη στην 16η ήττα σε ισάριθμα παιχνίδια στην Κατηγορία.

Το Αρκάδι σχεδόν από το ξεκίνημα ήταν πίσω στο σκορ και βρέθηκε στο -10 με την λήξη του ημιχρόνου όταν το σκορ ήταν 22-32. Παρά την προσπάθεια των κοριτσιών της ρεθυμνιώτικης ομάδας η κατάσταση δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο όπου ο Σπόρτινγκ συντηρούσε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό πόντων με το τελικό 46-57 να έρχεται μάλλον φυσιολογικά.

Σε ακόμα ένα παιχνίδι η ομάδα του Ρεθύμνου είχε κορυφαίες τις Γαλητσιάνου με 13 και την Φοβάκη με 11. Η Βλάχου με 22 ήταν η καλύτερη για τις νικήτριες και την ακολούθησε η Νταή με 16 πόντους.