Πρώτος με 2.096 ψήφους (72,8%) αναδείχτηκε ο πρόεδρος της Κοινοβουλευτική Ομάδας του ΣΥΡΙΖΑ, Αλέξης Τσίπρας, στη νέα Κεντρικής Επιτροπής που ανέδειξε η Πανελλαδική Συνδιάσκεψη.

Στην ψηφοφορία της περασμένης Κυριακής, από τους συνολικά 3.308 εγγεγραμμένους
ψήφισαν 2.897, με 2.879 έγκυρα, 9 άκυρα και 9 λευκά.

Το Ενιαίο Ψηφοδέλτιο έλαβε 2.008 ψήφους (74,29%) εκλέγοντας 168 μέλη, εκ των οποίων 59 γυναίκες, και η Αριστερή Πλατφόρμα (Αριστερό Ρεύμα, ΔΕΑ, ΚΕΔΑ, ΑΠΟ και μέρος του Κόκκινο) 695 ψήφους (25,71%), εκλέγοντας 58 μέλη, εκ των οποίων τα 20 είναι γυναίκες.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα της ψηφοφορίας, με ποσοστό 74,29% και 2.008 ψήφους εξελέγησαν 168 μέλη από το Ενιαίο Ψηφοδέλτιο, εκ των οποίων 59 γυναίκες, και με ποσοστό 25,71% και 695 ψήφους εξελέγησαν 58 μέλη από την Αριστερή Πλατφόρμα, εκ των οποίων 20 γυναίκες. Η σύνθεση των 301 μελών συνολικά της Κεντρικής Επιτροπής συμπληρώθηκε με 75 μέλη καθ' υπόδειξη των συνιστωσών, σύμφωνα με την απόφαση της Συνδιάσκεψης.

Κατά τον τρόπο αυτό ανοίγει πλέον ο δρόμος για τις προσυνεδριακές διαδικασίες που με ορίζοντα την ερχόμενη Ανοιξη θα οδηγήσουν στον μετασχηματισμό του ΣΥΡΙΖΑ σε ενιαίο κόμμα, με ό,τι αυτό προϋποθέτει σε επίπεδο εσωτερικών συζητήσεων και ενδεχόμενων αντιπαραθέσεων για τις πολιτικές επιλογές, τη γραμμή και το πρόγραμμα με το οποίο το νέο κόμμα θα διεκδικήσει την ψήφο των πολιτών στις επόμενες εκλογές.


Ονομα υποψηφίου Φύλο Ψήφους Ποσοστό Εκλέγεται
ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΠΛΑΤΦΟΡΜΑ
ΤΟΛΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α 460 15,98 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΚΑΛΟΜΟΙΡΗΣ ΓΡΗΓΟΡΗΣ Α 427 14,83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΑΜΜΑΝΑΤΙΔΟΥ ΛΙΤΣΑ Γ 426 14,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ Γ 391 13,58 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Α 359 12,47 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΚΟΥΒΕΛΑΚΗΣ ΣΤΑΘΗΣ Α 351 12,19 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΥΡΑΚΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ Γ 328 11,39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ 326 11,32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΟΥΖΟΥΝΙΔΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ Γ 326 11,32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΠΕΤΡΑΚΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Α 317 11,01 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΖΑΝΝΑΣ ΖΗΣΗΣ Α 314 10,91 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΑΒΡΙΛΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Α 313 10,87 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΠΑΡΤΙΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α 305 10,59 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΔΕΛΗΔΗΜΗΤΡΟΣ ΚΩΣΤΑΣ Α 304 10,56 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ Γ 301 10,46 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΜΠΕΛΑΝΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α 287 9,97 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΔΟΥΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α 271 9,41 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ Α 267 9,27 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α 261 9,07 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΠΡΩΤΟΝΟΤΑΡΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α 261 9,07 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΚΟΥΡΚΟΥΛΑΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Α 260 9,03 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΧΕΛΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Α 257 8,93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΗΛΙΑΣ Α 254 8,82 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΦΡΑΓΚΟΥ ΛΙΑ Γ 253 8,79 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΚΑΡΑΒΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ Α 251 8,72 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΒΙΤΣ ΜΑΡΙΑ Γ 251 8,72 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΓΔΑ Γ 249 8,65 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΧΡΥΣΑΔΑΚΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ Α 245 8,51 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΤΑΛΑΙΠΩΡΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α 244 8,48 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΦΟΝΤΑΝΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Α 240 8,34 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΑΪΤΑΝΗ ΓΙΑΝΝΑ Γ 235 8,16 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΒΕΡΓΙΤΣΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ Α 230 7,99 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΟΥΛΤΑΝΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ Γ 229 7,95 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΠΡΙΜΗΚΗΡΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α 219 7,61 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΗΣ ΣΑΡΑΝΤΟΣ Α 207 7,19 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΠΕΠΕΣ ΖΩΗΣ Α 205 7,12 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΙΟΡΔΑΣΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α 204 7,09 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΠΑΠΑΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΝΙΚΟΣ Α 201 6,98 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΨΑΡΡΕΑΣ ΠΕΤΡΟΣ Α 201 6,98 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΒΑΣΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΡΗΣ Α 200 6,95 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΙΩΚΟΣ ΣΩΤΗΡΗΣ Α 196 6,81 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΠΙΛΑΛΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Α 191 6,63 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΜΠΑΔΟΓΙΑΝΝΗΣ ΑΚΗΣ Α 182 6,32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Α 181 6,29 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΤΣΙΦΤΗΣ ΣΤΑΘΗΣ Α 177 6,15 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΨΑΡΡΕΑ ΕΛΕΝΑ Γ 176 6,11 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΛΙΟΣΑΤΟΣ ΑΛΕΞΗΣ Α 176 6,11 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΒΑΓΓΕΛΗΣ Α 172 5,97 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΦΙΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΙΝΑ Γ 172 5,97 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΑΖΟΥΔΗΣ ΘΟΔΩΡΟΣ Α 167 5,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΜΥΛΩΝΑΣ ΗΛΙΑΣ Α 163 5,66 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΓΙΑΝΝΟΥΛΙΑ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ 157 5,45 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΤΑΜΑΤΟΓΙΑΝΝΗ ΚΙΚΗ Γ 151 5,24 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΦΕΤΣΗ ΟΛΓΑ Γ 139 4,83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΔΙΑΚΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Γ 139 4,83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΔΕΡΜΕΤΖΟΓΛΟΥ ΣΟΦΙΑ Γ 134 4,65 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΣΕΡΓΙΔΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ 133 4,62 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
ΝΑΘΑΝΑΗΛΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Γ 129 4,48 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΕΝΙΑΙΟ ΨΗΦΟΔΕΛΤΙΟ

Τσίπρας Αλέξης Α 2096 72,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τσακαλώτος Ευκλείδης Α 971 33,73 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Διώτη Ηρώ Γ 833 28,93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καρίτζης Ανδρέας Α 669 23,24 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κωνσταντοπούλου Ζωή Α 648 22,51 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ρήγος Αλκης Α 638 22,16 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πορτάλιου Ελένη Γ 620 21,54 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Φωτίου Θεανώ Γ 602 20,91 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αλμπάνης Γιάννης Α 585 20,32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μαρματάκης Κωνσταντίνος Α 584 20,28 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σταθάκης Γιώργος Α 579 20,11 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Λάμπρου Πάνος Α 578 20,08 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καλκανδής Πέτρος Α 564 19,59 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σακελαρίδης Γαβριήλ Α 552 19,17 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ελληνιάδης Στέλιος Α 542 18,83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπαλαούρας Γεράσιμος (Μάκης) Α 530 18,41 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ξάνθος Ανδρέας Α 527 18,3 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σβίγκου Ράνια Γ 514 17,85 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σαρρής Μανώλης Α 501 17,4 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χρονόπουλος Ηλίας Α 496 17,23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παππάς Νίκος Α 493 17,12 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Λαπατσιώρας Σπύρος Α 475 16,5 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μηταφίδης Τριαντάφυλλο Α 467 16,22 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπασκόζος Γιάννης Α 463 16,08 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπαρσέφσκι Μάνια Γ 456 15,84 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τριγάζης Πάνος Α 455 15,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κουράκης Τάσος Α 454 15,77 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Φίλης Νίκος Α 449 15,6 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ιγγλέζη Κατερίνα Γ 447 15,53 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κοντονής Σταύρος Α 446 15,49 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κατριβάνου Βασιλική Γ 443 15,39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπακώστας Κώστας Α 426 14,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σκουρολιάκος Πάνος Α 417 14,48 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κνήτου Κατερίνα Γ 412 14,31 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αθανίτη Ολγα Γ 412 14,31 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Υδραίος Μιχάλης Α 402 13,96 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αμπατζάς Κωνσταντίνος Α 399 13,86 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βωβός Παναγιώτης Α 398 13,82 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σαμιακού Νεφέλη Γ 396 13,75 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τσίπρας Γιώργος Α 395 13,72 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τεμπονέρας Διονύσης Α 387 13,44 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μανταδάκης Αγγελος Α 387 13,44 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ματσούκα Αναστασία Γ 385 13,37 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπένος Αλέξης Α 381 13,23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Δράτσας Πέτρος Α 381 13,23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καραμάνης Δημήτρης Α 381 13,23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καραμάνος Χρήστος Α 379 13,16 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σανταμούρης Πέτρος Α 368 12,78 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μαστρογιαννόπουλος Τάκης Α 366 12,71 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπανιά Σοφία Γ 365 12,68 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καλφακάκου Ρία Γ 365 12,68 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Γασπαρινάτου Μαρία Γ 364 12,64 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπίρμπας Δημήτρης Α 362 12,57 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κοταράς Πόθος Α 360 12,5 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σαπουνά Αγγελική Γ 359 12,47 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αθανασιάδης Αργύρης Α 356 12,37 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κουλουμπή Νάντια Γ 355 12,33 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αξελός Ρήγας Α 349 12,12 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Συρμαλένιος Νίκος Α 347 12,05 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ζαχαριάδης Κώστας Α 346 12,02 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κουτσοθεοδωρής Θεόδωρος Α 344 11,95 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Νιάκας Σπύρος Α 340 11,81 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπαλάφας Γιώργος Α 339 11,77 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Λαζαρίδης Λάζαρος Α 337 11,71 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πάλλης Γιώργος Α 334 11,6 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πλωμαρίτης Στρατής Α 334 11,6 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ζαχιώτης Αλέξανδρος Α 333 11,57 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κασιμάτη Νίνα Γ 331 11,5 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κυρινάς Αντώνης Α 330 11,46 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βαμβουρέλλη Μαρία Γ 330 11,46 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βελισσαρίου Σίσσυ Γ 329 11,43 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κατερίνη Τόνια Γ 326 11,32 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καλυμνιός Κώστας Α 323 11,22 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Θεοφιλάτος Μάκης Α 319 11,08 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παναγιώτου Σπύρος Α 319 11,08 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χονδρος Γιώργος Α 318 11,05 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κιτσαντά Λίτσα Γ 318 11,05 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπούρου Μαρουλία Γ 318 11,05 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μούστος Εμμανουήλ Α 312 10,84 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καστρινάκης Μιχάλης Α 312 10,84 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπαδόπουλος Νίκος Α 312 10,84 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ρήγας Παναγιώτης Α 311 10,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βογιατζής Κώστας Α 311 10,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Δραγασάκης Μπάμπης Α 309 10,73 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Στάϊκος Χρήστος Α 307 10,66 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Νούλας Νικόλαος Α 307 10,66 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πραμαντιώτης Χρήστος Α 306 10,63 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπάρκας Κώστας Α 305 10,59 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σταμπουλή Αφροδίτη Γ 304 10,56 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπαδημητρίου Γιάννης Α 304 10,56 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σχοινάς-Παπαδόπουλος Ιάσωνας Α 303 10,52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σαριγαλάς Δημήτρης Α 302 10,49 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παππάς Στέλιος Α 300 10,42 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πατρικουνάκος Πατρίκιος Α 300 10,42 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αρβανίτης Λευτέρης Α 300 10,42 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ασημακόπουλος Βασίλης Α 300 10,42 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τζαφέρης Γιώργος Α 299 10,39 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τζανακόπουλος Δημήτρης Α 298 10,35 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μυλωνά Βίλυ Γ 294 10,21 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπαϊωάννου Γιώργος Α 293 10,18 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κατσαρού Ελενα Γ 293 10,18 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καραγεώργος Βαγγέλης Α 293 10,18 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βαθιανάκης Γιώργος Α 292 10,14 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ζδούκος Θεόδωρος Α 291 10,11 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μαντάς Μάκης Α 290 10,07 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κούκη Ελμίνα Γ 290 10,07 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κυρίτσης Γιώργος Α 290 10,07 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Οικονόμου Μίλτος Α 287 9,97 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βωβού Σίσσυ Γ 286 9,93 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπανικολάου Γιώργος Α 283 9,83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Συναδινός Ιούλιος Α 283 9,83 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χαϊδας Ηλίας Α 282 9,8 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Γκινοσάτης Γιώργος Α 281 9,76 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κωνσταντάτος Χάρης Α 280 9,73 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καραγιώργος Πέτρος Α 279 9,69 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καραγιαννίδης Χρήστος Α 278 9,66 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Γολέμης Χάρης Α 278 9,66 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καραγιουσούφ Αϊχάν Α 275 9,55 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πατρικίου Ελενα Γ 274 9,52 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπασιούκας Μάρκος Α 271 9,41 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Γκοτσόπουλος Θεόδωρος Α 270 9,38 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Βαρεμένος Γεώργιος Α 269 9,34 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Γεωργίου Ζωή Α 267 9,27 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σαμανίδης Νίκος Α 267 9,27 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπενίσης Γιάννης Α 266 9,24 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Σωτηρίου     Ελένη Γ 264 9,17 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κυπριανίδου Πατρίτσια Γ 259 9 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αναστασόπουλος Στέλιος Α 258 8,96 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αγαθοπούλου Ειρήνη-Ελένη Γ 256 8,89 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καφαντάρη Χαρά Γ 254 8,82 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Πέρκα Πέτη Γ 254 8,82 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Δασκάλα Χρυσαυγή Γ 251 8,72 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κωνσταντακόπουλος Σταύρος Α 251 8,72 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παγκράτης Σπύρος Α 247 8,58 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Φιναλης Ερρίκος Α 246 8,54 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κοιλάκος Σταμάτης Α 246 8,54 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Λάμπρου Ιωάννης Α 243 8,44 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπαδάτος-Αναγνωστόπουλος Δημοσθένης Α 240 8,34 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπίστης Αλέξανδρος Α 238 8,27 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπουλούμπαση Αβα Γ 237 8,23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μαντας Χρήστος Α 237 8,23 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Φωτόπουλος Κωνσταντίνος Α 236 8,2 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χαραμής Παύλος Α 236 8,2 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ψιμούλη Χρυσούλα Γ 235 8,16 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Στουπής Νίκος Α 234 8,13 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αναγνωστάκη Ισμήνη Γ 233 8,09 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Ζωγραφάκη Ελένη Γ 227 7,88 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τσέλου Ειρήνη Γ 223 7,75 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπαδοπούλου Ξανθή Γ 223 7,75 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κούβελα Φωτεινή Γ 222 7,71 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μαραγκουδάκη Δήμητρα Γ 217 7,54 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κυλάκου Καίτη Γ 215 7,47 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Τσίτσοβιτς Τόνια Γ 213 7,4 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χατζησταυράκη Μαρία Γ 207 7,19 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μπρέστα Μαρίνα Γ 206 7,16 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Μήτσιου Τάνια Γ 204 7,09 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κολτσίδα Δανάη Γ 201 6,98 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χατζηγεωργίου Ελευθερία Γ 195 6,77 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αναγνωστοπούλου Σία Γ 193 6,7 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καμτσίδου Ιφιγένεια Γ 190 6,6 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αχτσιόγλου Εφη Γ 190 6,6 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Λέβα Βασιλική Γ 187 6,5 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Κουδούνη Ντία Γ 185 6,43 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Χατζησοφιά Αννα Γ 183 6,36 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Αγγελοπούλου Ελθήνα Γ 177 6,15 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Νικολάου Νάγια Γ 176 6,11 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Καναβού Γιάννα Γ 174 6,04 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ
Παπάζογλου Αγγελική Γ 170 5,9 ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ

ΤΑ ΕΠΙΛΕΓΜΕΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΜΕΛΗ ΤΗΣ ΚΕΝΤΡΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ
Αθανασίου Κώστας
Αξελός Λουκάς
Βίτσας Δημήτρης
Βούτσης Νίκος
Δεμέστιχας Γρηγόρης
Σχίζας Γιάννης
Δούρου Ρένα
Δραγασακης Γιάννης
Δρίτσας Θοδωρής
Δρόσου Ιωάννα
Ζαχαριάδης Αδάμος
Ηλιόπουλος Νάσος
Ήσυχος Κώστας
Θεοδωρακοπούλου Νατάσσα
Θεοδωρόπουλος Γιώργος
Θεωνάς Γιάννης
Θωμάς Νίκος
Καλαμαρά Έφη
Καλύβης Αλέκος
Κανταράς Τάσος
Καραγρηγορίου Βαγγέλης
Καρακώστα Εύη
Καράμπελας Σταύρος
Καραχάλιος Κώστας
Κατριβάνος Μανώλης
Κατσινοπούλου Ειρήνη
Κλαυδιανός Παύλος
Κοδέλας Δημήτρης
Κομιτόπουλος Τάσος
Κορωνάκης Τάσος
Κοσμάς Πάνος
Κοτσακάς Αντώνης
Κουρουμπλής Παναγιώτης
Κυπριανίδου Ερμίνα
Κωνσταντακόπουλος Δημήτρης
Κωτσάκη Εφη
Λάσκος Χρήστος
Λαφαζάνης Παναγιώτης
Λεουτσάκος Στάθης
Μανιός Νικος
Μαντάς Πάνος
Μαρκόπουλος Αντώνης
Μάρταλης Σωτήρης
Ματζουράνης Σωκράτης
Μηλιός Γιάννης
Μητρόπουλος Αλέξης
Μουλόπουλος Βασίλης
Μπαλάφας Γιάννης
Μπαλτάς Αριστείδης
Μπουρνούς Γιάννης
Νικολακάκης Γιώργος
Νικολόπουλος Ηλίας
Νταβανέλος Αντώνης
Πανταζίδης Νικος
Παπαδημούλης Δημήτρης
Παπαδόγιαννη Σόφη
Παπαδόπουλος Χριστόφορος
Πουλάκης Κώστας
Ρινάλντι Ρούντι
Σακοράφα Σοφία
Σαπουνάς Γιώργος
Σαράφη Λη
Σκουρλέτης Πάνος
Σπαθής Μάκης
Σταματάκη Ελένη
Στρατούλης Δημήτρης
Τσακνιάς Δήμος
Τσιγόνιας Νίκος
Τσουκαλάς Δημήτρης
Φλαμπουράρης Αλέκος
Φραγκιαδάκη Μαρία
Χαλαζιάς Αλέξης
Χατζηαντωνίου Γιάννης
Χατζηλάμπρου Βασίλης
Χουντής Νίκος
Χριστοδουλοπούλου Τασία


in.gr