O ΟΦΗ έκανε την καλύτερη φετινή του εμφάνιση ωστόσο ένα γκολ στο 84′ έδωσε τη νίκη στην ΑΕΚ με 1-0.

Οι ασπρόμαυροι μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι και απείλησαν την ΑΕΚ στο 6ο λεπτό με τον Βλαχάκη να τροφοδοτεί τον Ρουμελιώτη όμως το πλασέ που έκανε έφυγε μόλις άουτ ενώ στο 38′ από πάσα του ίδιου δεν πρόλαβε την μπάλα ο Κωνσταντίνου. Το ημίχρονο έκλεισε με την ΑΕΚ να το ολοκληρώνει με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Αργυρίου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο ΟΦΗ είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα και η ΑΕΚ στην μοναδική φάση που δημιούργησε πέτυχε το νικητήριο γκολ, στο 83′ με τον Παπαδημητρίου.

Η σύνθεση του ΟΦΗ: Γιαγκιόζης, Μπολάκης, Παχάκης, Δαμιανάκης, Φαζός, Κολιακουδάκης, Παπαδιός (85′ Χαλκιαδάκης), Βλαχάκης, Κωνσταντίνου (60′ λ.τρ. Κωστάκης), Ξεροβάσιλας (70′ Δεληγιαννάκης), Ρουμελιώτης.