Πολύ ωραίο παιχνίδι είδαν όσοι βρέθηκαν στις Αρχάνες.

Ο Γιούχτας ήταν αυτός του μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και στο 18΄ άνοιξε το σκορ, με τον Μαμουλάκη να εκμεταλλεύεται το καλοεκτελεσμένο κόρνερ του Γενιτσαρίδη και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 30΄ με πανομοιότυπο τρόπο. Ο Καλομοίρης με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ έφερε το παιχνίδι στα ίδια. Ο Γιούχτας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων έχασε μεγάλη ευκαιρία να κάνει το 2-1 όταν ο Καλεμάκης από κοντά έστειλε την μπάλα άουτ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα στην επανάληψη και στο 48΄ έκαναν την ολική ανατροπή όταν ο Καλομοίρης “πλήγωσε” για δεύτερη φορά την πρώην ομάδα του. Μετά το σουτ του Βαρούχα, η μπάλα κατέληξε στον Καλομοίρη, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-2.

Η συνέχεια ήταν “καταιγιστική” για την ομάδα των Ζωνιανών η οποία κλείδωσε τη νίκη σε διάστημα δυο λεπτών. Ο Κλίνης στο 71΄ σημείωσε το 1-3 και ο Βαρούχας 2 λεπτά αργότερα με ένα “κεραυνό” έξω από την περιοχή έγραψε το 1-4.

Το μόνο που κατάφερε να κάνει ο Γιούχτας να μειώσει σε 2-4 με τον Βλάχο στο 81.