Το όνειρο της πρόκρισης στους \”8\” του πανελληνίου σχολικού πρωταθλήματος έμεινε όνειρο για το Γενικό Ενιαίο Λύκειο Σούδας.
Το χανιώτικο σχολείο ηττήθηκε στο γήπεδο της Σούδας από το 4ο Λύκειο Ζωγράφου στη διαδικασία των πέναλτι με 5-4.
Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού -παράταση δεν υπάρχει στο σχολικό- ολοκληρώθηκε με 0-0.
Στο πρώτο 35λεπτο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν σε κάποιες περιπτώσεις την εστία του Βροντάκη, αλλά στην επανάληψη κυριάρχησε το Λύκειο Σούδας, \”αγγίζοντας\” το γκολ στο 60\’ με την κεφαλιά του Μάστορα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι.
Στα πέναλτι ευστόχησαν οι  Τσίτας, Τερεράκης, Βροντάκης, Θ. Ντακάκης και αστόχησαν οι Μάστορας (άουτ) και Π. Ντακάκης (απέκρουσε ο τερματοφύλακας).

Σούδα: Βροντάκης, Κληρονόμος, Θ. Ντακάκης, Βασιλοδημητράκης, Λαμπρόπουλος (69\’ Μιχαηλίδης), Τερεράκης, Π. Ντακάκης, Λιάσκας, Περράκης, Μάστορας, Τσίτας.