Οι φιλοξενούμενοι πήραν τα ηνία του παιχνιδιού από τα πρώτα λεπτά και με τον Τσάγκα να σκοράρει ο Άγιος Νικόλαος έκανε το 0-1 παγώνοντας τον Ζαρό, και συνέχισε να ελέγχει απόλυτα το παιχνίδι μέχρι και την συμπλήρωση 20 λεπτών.

Ο Αντώνης Καλογεράκης φαίνεται πως κατάφερε να ξυπνήσει τους γηπεδούχους που άρχισαν να γίνονται απειλητικοί κυρίως με τους τους Πλύγκο και Γιώργο Κλαπάκη. Στο 23′ ήρθε και η ισοφάριση για τον Ζαρό όταν ο τελευταίος κέρδισε το πέναλτι με το Νίκο Καρβελά να ευστοχεί κάνοντας το 1-1 για τους γηπεδούχους.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν μοιρασμένο με τον Ζαρό να χάνει τεράστια ευκαιρία στο 42′ όταν ο Μπέρκοβιτς απέκρουσε εντυπωσιακά το πλασέ του Κλαπάκη.

Στο δεύτερο ημίχρονο επικράτησε κυρίως η δύναμη και το πάθος με τον ΑΟΑΝ να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 62ο λεπτό όταν ο Γκουτζέλης απέκρουσε πάνω στην γραμμή την κεφαλιά του Χατζιαΐ!