\”Ρεβάνς\” για το βαρύ 2-5 του πρώτου γύρου πήρε ο Τιτάν από τον  Παγχανιακό, κερδίζοντας τον με 4-0 στη Μοναχή Ελιά.
Το παιχνίδι πάντως αποτέλεσε φιέστα ανόδου και για τις δυο ομάδες, που πήραν τα δύο… εισιτήρια για την Α\’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Χανίων.
Οι φιλοξενούμενοι ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις όντας αήττητοι εντός έδρας, χάρη στο ονειρικό πρώτο ημίχρονο.
Ήδη από το 17\’ είχαν καταφέρει να πετύχουν και τα τέσσερα γκολ.
Στο 1\’ από φάουλ του Καραγιαννάκη ο Παπασταματάκης με πλασέ άνοιξε το σκορ και ένα λεπτό μετά ο ίδιος με κεφαλιά από σέντρα του Β. Ορφανουδάκη σημείωσε το 0-2. Στο 13\’ από σέντρα του Παπασταματάκη ο Β. Ορφανουδάκης με πλασέ έκανε το 0-3, για να κλείσει νωρίς το σκορ στο 17\’ ο Π. Πετράκης.
Δοκάρι είχε στο 44\’ για τους νικητές ο Παπασταματάκης.
Οι γηπεδούχοι αγωνίστηκαν με αρκετούς νεαρούς ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής έως τώρα.
Μετά το τέλος του ματς ακολούθησε πλούσιο φαγοπότι, με τον Παγχανιακό να γιορτάζει την κατάκτηση του πρωταθλήματος και τον Τιτάν να συμμετέχει στη γιορτή, ευχαριστώντας για τη φιλοξενία την ομάδας της Νέας Χώρας.