Από τα Ψαχνά ξεκινάει τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Football League ο Α.Ο. Χανιά, που θα αντιμετωπίσει τον τοπικό Ηρακλή των Μηνά Τζανή και Τάσου Τριανταφύλλου.

Η Επισκοπή στο πρώτο παιχνίδι της ιστορίας της για τη δεύτερη τη τάξει επαγγελματική κατηγορία θα υποδεχθεί τον Φωστήρα.

Το κρητικό ντέρμπι θα διεξαχθεί την 8η αγωνιστική με γηπεδούχο την Επισκοπή.

Όλο το πρόγραμμα του α' γύρου:

1η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - ΑΟ Χανιά
Επισκοπή - Φωστήρας
Φωκικός - Καλλιθέα
Αχαρναϊκός - Παναιγιάλειος
Παναχαϊκή - Αστέρας Μαγούλας
Βύζας Μεγάρων - Πανηλειακός 
Ολυμπιακός Βόλου - Γλυφάδα
 
2η αγωνιστική
Επισκοπή - Ηρακλής Ψαχνών
ΑΟ Χανιά - Φωκικός
Φωστήρας - Αχαρναϊκός
Καλλιθέα - Παναχαϊκή
Παναιγιάλειος - Βύζας Μεγάρων
Αστέρας Μαγούλας - Ολυμπιακός Βόλου
Πανηλειακός - Γλυφάδα
 
3η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - Φωκικός
Αχαρναϊκός - Επισκοπή
Παναχαϊκή - ΑΟ Χανιά
Βύζας Μεγάρων - Φωστήρας
Ολυμπιακός Βόλου - Καλλιθέα
Γλυφάδα - Παναιγιάλειος
Πανηλειακός - Αστέρας Μαγούλας
 
4η αγωνιστική
Αχαρναϊκός - Ηρακλής Ψαχνών
Φωκικός - Παναχαϊκή
Επισκοπή - Βύζας Μεγάρων
ΑΟ Χανιά - Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας - Γλυφάδα
Καλλιθέα - Πανηλειακός
Παναιγάλειος - Αστέρας Μαγούλας

5η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - Παναχαϊκή
Βύζας Μεγάρων - Αχαρναϊκός
Ολυμπιακός Βόλου - Φωκικός
Γλυφάδα - Επισκοπή
Πανηλειακός - ΑΟ Χανιά
Αστέρας Μαγούλας - Φωστήρας
Παναιγιάλειος - Καλλιθέα

6η αγωνιστική
Βύζας Μεγάρων - Ηρακλής Ψαχνών
Παναχαϊκή - Ολυμπιακός Βόλου
Αχαρναϊκός - Γλυφάδα
Φωκικός - Πανηλειακός
Επισκοπή - Αστέρας Μαγούλας
ΑΟ Χανιά - Παναιγιάλειος
Φωστήρας - Καλλιθέα
 
7η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - Ολυμπιακός Βόλου
Γλυφάδα - Βύζας Μεγάρων
Πανηλειακός - Παναχαϊκή
Αστέρας Μαγούλας - Αχαρναϊκός
Παναιγιάλειος - Φωκικός
Καλλιθέα - Επισκοπή
Φωστήρας - ΑΟ Χανιά
 
8η αγωνιστική
Γλυφάδα - Ηρακλής Ψαχνών
Ολυμπιακός Βόλου - Πανηλειακός
Βύζας Μεγάρων - Αστέρας Μαγούλας
Παναχαϊκή - Παναιγιάλειος
Αχαρναϊκός - Καλλιθέα
Φωκικός - Φωστήρας
Επισκοπή - ΑΟ Χανιά

9η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - Πανηλειακός
Αστέρας Μαγούλας - Γλυφάδα
Παναιγιάλειος - Ολυμπιακός Βόλου
Καλλιθέα - Βύζας Μεγάρων
Φωστήρας - Παναχαϊκή
ΑΟ Χανιά - Αχαρναϊκός
Φωκικός - Επισκοπή

10η αγωνιστική
Αστέρας Μαγούλας - Ηρακλής Ψαχνών
Πανηλειακός - Παναιγιάλειος
Γλυφάδα - Καλλιθέα
Ολυμπιακός Βόλου - Φωστήρας
Βύζας Μεγάρων - ΑΟ Χανιά
Παναχαϊκή - Επισκοπή
Αχαρναϊκός - Φωκικός
 
11η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - Παναιγιάλειος
Καλλιθέα - Αστέρας Μαγούλας
Φωστήρας - Πανηλειακός
ΑΟ Χανιά - Γλυφάδα
Επισκοπή - Ολυμπιακός Βόλου
Φωκικός - Βύζας Μεγάρων
Παναχαϊκή - Αχαρναϊκός
 
12η αγωνιστική
Καλλιθέα - Ηρακλής Ψαχνών
Παναιγιάλειος - Φωστήρας
Αστέρας Μαγούλας - ΑΟ Χανιά
Πανηλειακός - Επισκοπή
Γλυφάδα - Φωκικός
Ολυμπιακός Βόλου - Αχαρναϊκός
Βύζας Μεγάρων - Παναχαϊκή
 
13η αγωνιστική
Ηρακλής Ψαχνών - Φωστήρας
ΑΟ Χανιά - Καλλιθέα
Επισκοπή - Παναιγιάλειος
Φωκικός - Αστέρας Μαγούλας
Αχαρναϊκός - Πανηλειακός
Παναχαϊκή - Γλυφάδα
Ολυμπιακός Βόλου - Βύζας Μεγάρων


Λευτέρης Αντωνακάκης