Ο Γρανίτης πήρε… εκδίκηση από τον Άρη Βουκολιών για το 0-5 του πρώτου γύρου και με δυο γκολ του Αγγελόπουλου πέρασε με σπουδαία νίκη με σκορ 2-1 από τον Ταυρωνίτη.
Η κισσαμίτικη ομάδα παρότι προηγήθηκε με τον Τόλια δεν μπόρεσε να \”καθαρίσει\” την πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.
Εκεί όπου βρίσκεται ήδη ο Ακρίτας, που κέρδισε τον Κρητικό Αστέρα με 2-0 με γκολ των Τσαρτσίδη και Μυριδάκη στο τελευταίο 15λεπτο της αναμέτρησης.
Για τον ίδιο όμιλο η Θύελλα Καλάθενων νίκησε στις Μουρνιές την Παλαιόχωρα με 3-2.
Στον 2ο όμιλο ο ΔΑΑΟΧ προηγήθηκε με τον νεαρό Στεφάτο, αλλά ο Μινώταυρος πήρε το βαθμό και το εισιτήριο για τους \”16\” με γκολ του Νταγκουνάκη.
Στον 4ο όμιλο ο Άρης Σούδας με δυο γκολ του Αντ. Γαλανάκη και ένα του Κλωθάκη πήρε εμφατική \”ρεβάνς\” από τον Ηρακλή στα Νεροκούρου με 3-0.
Με το ίδιο σκορ και δυο γκολ στις καθυστερήσεις από Μπαδιεριτάκη και Μποντούρι η Ιωνία 2000 πέρασε νικηφόρα από τα Καθιανά απέναντι από τον Πανακρωτηριακό με σκορ 3-0. Το 0-1 είχε κάνει ο Μπαντουράκης.
Τέλος, την πρώτη του νίκη πανηγύρισε ο Τιτάν, που με γκολ του Ι. Ορφανουδάκη υποχρέωσε τον Ίκαρο στην παρθενική του ήττα.