Απογοητευμένος από την κατάρρευση της ομάδας του μετά το 1-1 παρουσιάστηκε ο Μαρίνος Ουζουνίδης.
Ο τεχνικός του Πλατανιά ανέφερε ότι το αποτέλεσμα δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του ματς, ενώ αναφορικά με τον Αμπάρκιολη δήλωσε ότι βρέθηκε σε κακή μέρα.

«Το αποτέλεσμα σε καμιά περίπτωση δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του παιχνιδιού. Αλλά ό,τι και να πεις δεν γίνεται τίποτα. Έχουμε δει τόσους διαφορετικούς και απίστευτους τρόπους που δεχόμαστε γκολ. Δεν υπήρχε κανένας λόγος να σταματήσουμε να παίζουμε. Μέσα σε λίγα λεπτά χάλασε όλο το παιχνίδι για μας. Ό,τι χτίζαμε σε όλο το παιχνίδι το καταστρέψαμε μέσα σε λίγα λεπτά. Και πάλι στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πολύ καλοί, αλλά σταματήσαμε να παίζουμε και δεν επιτρέπεται αυτό. Η ομάδα αδικείται από τη βαθμολογική της θέση, αλλά με αυτά τα συμπτώματα που επαναλαμβάνονται τι μπορείς να κάνεις;
Το συζητάμε, αλλά βλέπουμε τα ίδια και τα ίδια. Δεχόμαστε ένα χαστούκι και αντί να αντιδράσουμε γυρίζουμε για να δεχτούμε ένα ακόμη. Μας λείπει μία νίκη για να γυρίσει η ψυχολογία».

Αναφορικά με τη διαιτησία είπε:

«Είχε μια κακή μέρα, αλλά δεν με ενόχλησε περισσότερο ο διαιτητής, αλλά η εικόνα της ομάδας μου».