Οι ΄΄Πρωταθλητές Ελλάδας του 2012΄΄ Γρηγόρης Νιώρας – Κώστας Κακαλής ολοκλήρωσαν με επιτυχία και την φετινή αγωνιστική τους χρονιά, κατακτώντας τη δεύτερη θέση στο ΄΄Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Ράλλυ 2013΄΄.

Συμμετέχοντας σε ένα όχι και τόσο ευνοϊκής σχεδίασης για αυτούς Πρωτάθλημα, (αφού μόλις οι δύο από τους πέντε αγώνες του ήταν χωμάτινοι), το οποίο συνοδεύτηκε από ατυχίες και λάθος επιλογές ελαστικών οι οποίες δεν τους επέτρεψαν να κινηθούν όπως οι ίδιοι επιθυμούσαν, οι Γρηγόρης Νιώρας – Κώστας Κακαλής μόνο ικανοποιημένοι μπορούν να είναι από το τελικό αποτέλεσμα.

Παρόλα αυτά τη δεύτερη θέση του πρωταθλήματος την εξασφάλισαν στον προτελευταίο αγώνα του θεσμού, το ασφάλτινο ‘’ Ράλλυ Κρήτης’’, ενώ στον τελευταίο αγώνα της χρονιάς το ‘’Ράλλυ Παλάδιο’’ τερμάτισαν στην δεύτερη θέση της κατηγορίας ΄΄Ν΄΄.

Συνολικά στο φετινό πρωτάθλημα το πλήρωμα του ΄΄Ι.ΚΤΕΟ Κόμβος Κηφισίας΄΄ Subaru Impreza Ν12 τερμάτισε πρώτο τη δεύτερη ημέρα του ‘’Ράλλυ Ακρόπολις’’, σημειώνοντας στη συνέχεια δύο δεύτερες θέσεις στο ‘’ Ράλλυ Κρήτης‘’και ‘’Ράλλυ Παλάδιο’’ και μία τρίτη στο ‘’Ράλλυ Δ.Ε.Θ.’’

Παράλληλα η \’\’Nioras Racing Team\’\’ συμμετείχε στην Έκθεση Αυτοκινήτου ‘’Athens Motor Show 2013’’, κοσμώντας με το μπλε κόκκινο Subaru Impreza το περίπτερο του ΄΄Ι.ΚΤΕΟ Κόμβος Κηφισίας΄΄ (www.ikteokifisias.gr), τραβώντας τα βλέμματα περισσότερων από 37.000 επισκεπτών.