Καλούς χρόνους σημείωσαν οι αθλητές και οι αθλήτριες του Ναυτικού Ομίλου Χανίων

Η επίσημη ενημέρωση του ΝΟΧ:

Στο τελικό στάδιο βρίσκεται η προετοιμασία για το Ναυτικό Όμιλο Χανίων ενόψει του χειμερινού πρωταθλήματος κολύμβησης, με τους αθλητές και τις αθλήτριές του να σημειώνουν καλούς χρόνους στην Ημερίδα Ορίων-Κατηγοριών που πραγματοποιήθηκε το σαββατοκύριακο 18 και 19 Ιανουαρίου στο Ηράκλειο.

Η χανιώτικη ομάδα δείχνει έτσι ότι βρίσκεται στο σωστό δρόμο, με τον προπονητή του Ν.Ο.Χ. Κώστα Τζιλιβάκη να εκφράζει την ικανοποίησή του.
Να σημειωθεί ότι στους αγώνες έλαβαν μέρος και τα παιδιά της προαγωνιστικής ομάδας, ηλικίας 9 και 10 ετών, που είχαν έτσι την πρώτη τους συμμετοχή και δη εκτός Χανίων. Οι επιδόσεις τους κρίνονται αρκετά καλές ενόψει του Παγκρήτιου πρωταθλήματος.
 
Αναλυτικά τα αποτελέσματα για το Ν.Ο.Χ. ήταν τα εξής:
 
50μ. ύπτιο ανδρών 
4η θέση - Σήφης Λεδάκης 00:32.63
6η θέση - Νίκος Κολοκοτρώνης 00:34.09
 
50μ. ύπτιο γυναικών
4η θέση - Νικολέτα Πλοκαμάκη 00:34.11
6η θέση - Χρυσή Πετράκη 00:34.30
7η θέση - Κατερίνα Καβαλιεράκη 00:34.33
9η θέση - Βερονίκη Ντουσάκη 00:34.59
13η θέση - Κατερίνα Φωκά 00:35.61
19η θέση - Γεωργία Λελεδάκη 00:37.54
20ή θέση - Αντωνία Πετράκη 00:38.70
 
50μ. ύπτιο προαγωνιστική αγόρια
10η θέση - Γιώργος Μεντής 00:47.91
12η θέση - Γιάννης Τζουγκράκης 00:49.84
14η θέση - Ευτύχης Καπής 00:51.29
15η θέση - Νίκος Χαβρές 00:51.38
16η θέση - Χρήστος Καυκαλάς 00:51.74
17η θέση - Σήφης Ριτζάκης 00:52.01
18η θέση - Μανόλης Ξεκουκουλωτάκης 00:52.24
24η θέση - Λευτέρης Μαστραντωνάκης 00:59.30
 
50μ. ύπτιο προαγωνιστική κορίτσια
6η θέση - Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 00:44.08
10η θέση - Ναυσικά Μαραγκουδάκη 00:48.91
11η θέση - Αστερία Στέλλα Δεληογλάνη 00:49.00
12η θέση - Αργυρώ Μαλεκάκη 00:49.99
18η θέση - Αιμιλία Ανδρεαδάκη 00:54.13
21η θέση - Δέσποινα Κόρακα 00:58.66
22η θέση - Σοφία Μήτρου 01:00.59
 
100μ. ύπτιο ανδρών 
1η θέση - Απόστολος Παπαστάμος 01:07.97
4η θέση - Σήφης Λεδάκης 01:09.78
5η θέση - Νίκος Κολοκοτρώνης 01:10.20
 
100μ. ύπτιο γυναικών
5η θέση - Βασιλική Χατζηδάκη 01:14.13
7η θέση - Νικολέτα Πλοκαμάκη 01:14.28
10η θέση - Κατερίνα Φωκά 01:15.73
11η θέση - Βερονίκη Ντουσάκη 01:16.45
12η θέση - Γεωργία Λελεδάκη 01:17.39
16η θέση - Αντωνία Πετράκη 01:21.76
20ή θέση - Άντζελα Ζγκουρού  01:24.44
 
100μ. ύπτιο προαγωνιστική αγόρια
11η θέση - Χρήστος Καυκαλάς 01:54.13
 
200μ. ύπτιο ανδρών
2η θέση - Νίκος Κολοκοτρώνης 02:27.12
3η θέση - Σήφης Λεδάκης 02:27.73
 
200μ. ύπτιο γυναικών
2η θέση - Κατερίνα Καβαλιεράκη 02:35.62
4η θέση - Κατερίνα Φωκά 02:39.82
5η θέση - Γεωργία Λελεδάκη 02:40.46
7η θέση - Βερονίκη Ντουσάκη 02:42.49
8η θέση - Αντωνία Πετράκη 02:52.71
 
50μ. πρόσθιο γυναικών
8η θέση - Άννα Χατζηδάκη 00:40.17
 
50μ. πρόσθιο προαγωνιστική αγόρια
6η θέση - Πέτρος Πετράκης 00:49.43
 
50μ. πρόσθιο προαγωνιστική κορίτσια
13η θέση - Ελένη Γρηγοράκη 00:58.20
 
100μ. πρόσθιο ανδρών
2η θέση - Απόστολος Παπαστάμος 01:17.37
8η θέση - Στέλιος Τζουγκράκης 01:26.31
 
100μ. πρόσθιο γυναικών
2η θέση - Χρυσή Πετράκη 01:21.45
3η θέση - Άννα Χατζηδάκη 01:23.76
4η θέση - Βασιλική Χατζηδάκη 01:24.05
9η θέση - Άντζελα Ζγκουρού 01:28.59
 
100μ. πρόσθιο προαγωνιστική αγόρια
2η θέση - Πέτρος Πετράκης 01:44.69
 
100μ. πρόσθιο προαγωνιστική κορίτσια
1η θέση - Φανή Κυριακή Περάκη 01:43.24
 
200μ. πρόσθιο ανδρών 
5η θέση - Στέλιος Τζουγκράκης 03:04.03
 
200μ. πρόσθιο γυναικών
2η θέση - Χρυσή Πετράκη 02:54.11
4η θέση - Άννα Χατζηδάκη 02:58.34
 
50μ. πεταλούδα ανδρών 
1η θέση - Μανόλης Χαλκιαδάκης 00:27.65
 
50μ. πεταλούδα γυναικών
3η θέση - Νικολέτα Πλοκαμάκη 00:33.30
9η θέση - Άντζελα Ζγκουρού 00:40.60
 
50μ. πεταλούδα προαγωνιστική αγόρια  
17η θέση - Μανόλης Ξεκουκουλωτάκης 00:55.63
 
100μ. πεταλούδα ανδρών
2η θέση - Μανόλης Χαλκιαδάκης 01:01.24
 
100μ. πεταλούδα γυναικών
5η θέση - Νικολέτα Πλοκαμάκη 01:16.60
6η θέση - Κατερίνα Καβαλιεράκη 01:17.91
 
200μ. πεταλούδα ανδρών
1η θέση - Μανόλης Χαλκιαδάκης 02:20.79
 
50μ. ελεύθερο ανδρών 
6η θέση - Μανόλης Χαλκιαδάκης 00:26.82
11η θέση - Γιάννης Φουντουλάκης 00:28.54
19η θέση - Στέλιος Τζουγκράκης 00:31.48
 
50μ. ελεύθερο γυναικών
12η θέση - Κατερίνα Καβαλιεράκη 00:31.01
22η θέση - Άντζελα Ζγκουρού 00:35.53
 
50μ. ελεύθερο προαγωνιστική αγόρια
11η θέση - Κώστας Τσίγκος 00:40.72
13η θέση - Γιάννης Τζουγκράκης 00:41.17
18η θέση - Ευτύχης Καπής 00:43.28
29η θέση - Σήφης Ριτζάκης 00:47.48
31η θέση - Νίκος Χαβρές 00:47.93
42η θέση - Λευτέρης Μαστραντωνάκης 00:52.65
 
50μ. ελεύθερο προαγωνιστική κορίτσια
9η θέση - Κωνσταντίνα Παπαδεράκη 00:39.75
16η θέση - Αστερία Στέλλα Δεληογλάνη 00:42.57
20ή θέση - Αργυρώ Μαλεκάκη 00:44.87
21η θέση - Ελένη Γρηγοράκη 00:44.90
22η θέση - Ναυσικά Μαραγκουδάκη 00:46.62
25η θέση - Αιμιλία Ανδρεαδάκη 00:48.13
30η θέση - Δέσποινα Κόρακα 00:51.18
31η θέση - Σοφία Μήτρου 00:55.44
 
100μ. ελεύθερο ανδρών
9η θέση - Γιάννης Φουντουλάκης 01:01.92
 
100μ. ελεύθερο γυναικών
13η θέση - Νικολέτα Πλοκαμάκη 01:07.53
14η θέση - Κατερίνα Καβαλιεράκη 01:08.00
20ή θέση - Γεωργία Λελεδάκη 01:10.90
 
100μ. ελεύθερο προαγωνιστική αγόρια
16η θέση - Κώστας Τσίγκος 01:37.39
 
100μ. ελεύθερο προαγωνιστική κορίτσια
3η θέση - Φανή Κυριακή Περάκη 01:18.60
 
200μ. ελεύθερο ανδρών 
1η θέση - Μανόλης Χαλκιαδάκης 02:01.72 
4η θέση - Γιάννης Φουντουλάκης 02:15.95
5η θέση - Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 02:22.51
 
400μ. ελεύθερο ανδρών 
1η θέση - Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 04:54.93
 
200μ. μικτή ατομική ανδρών
2η θέση - Απόστολος Παπαστάμος 02:26.63
4η θέση - Παναγιώτης Χατζησωτηράκης 02:45.01
5η θέση - Στέλιος Τζουγκράκης 02:55.77
 
200μ. μικτή ατομική γυναικών
3η θέση - Βασιλική Χατζηδάκη 02:39.12
7η θέση - Άντζελα Ζγκουρού 02:56.48
 
400μ. μικτή ατομική γυναικών
2η θέση - Βασιλική Χατζηδάκη 05:30.73
 
400μ. μικτή ατομική ανδρών 
1η θέση - Απόστολος Παπαστάμος 05:10.46