Με το βαθμό της ισοπαλίας έφυγε από το Χαριλάου ο ΟΦΗ. Οι Κρητικοί πήραν δίκαια το βαθμό της ισοπαλίας, αφήνοντας τον Άρη στο βυθό της βαθμολογίας.

Οι φάσεις του αγώνα:

4': Εκτέλεση φάουλ από τον Τάτο ελάχιστα άουτ. Πρώτη καλή στιγμή για τον Άρη

5' Προλαβαίνει ο Διούδης τον Μπανούση. Βγαίνει έγκαιρα και μπλοκάρει.

20' Ο ΟΦΗ φτάνει πολύ κοντά στο 0-1. Τεράστια ευκαιρία με τον Διούδη να πραγματοποιεί καίρια εκπληκτική στην κεφαλιά του Μακρή

29': Κόρνερ του Μιλιάζες κεφαλιά του Ζε Εντουάρντο άουτ. Νέα καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους.

36': Ο Παπάζογλου σουτάρει από μακριά η μπάλα εκτός εστίας

42' Ο Ζόρο προλαβαίνει και κόβει το επικίνδυνο γύρισμα του Κουσίδη. Είχε πολλή ώρα ο Άρης να γίνει απειλητικός.

44': Γυριστό σουτ από τον Τσιάρα η μπάλα μόλις άουτ... Αν έμπαινε θα ήταν υπέροχο τέρμα.

48': Ο Ζε Εντουάρντο πιάνει το σουτ ο Διούδης διώχνει σε κόρνερ.

48': Ο Μιλιάζες εκτελεί το κόρνερ η κεφαλιά του Παπάζογλου σταμάτησε στον Διούδη.

55': Σέντρα από τον Βανγκέλι ο Φερνάντες μπλόκαρε.

57': Προσπάθεια του Κουτσιανικούλη ο Διούδης είναι εκεί.

61': Ο Διούδης σώζει και πάλι το σουτ του Παπάζογλου μετά την πάσα του Κουτσιανικούλη. Με καλύτερο παίκτη τον τερματοφύλακά του ο Άρης είναι δύσκολο να φτάσει στο τρίποντο απόψε.

63': Κιτρινίζεται ο Ζε Εντουάρντο

68': Ο Ηρακλής στη θέση του Οικονομόπουλου.

69': Κιτρινίζεται ο Στάθης

73': Κιτρινίζεται ο Ζόρο

77': Κιτρινη και στον Κουσίδη. Ο Άρης πιέζει σε αυτό το διάστημα.

87': Ο Τάτος βρίσκει τον Βανγκέλι ο οποίος πιάνει το σουτ, αλλά ο Φερνάντες μπλοκάρει δίχως δυσκολία.

90' Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Μπανούσης είναι στο έδαφος.

90' Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

90+1' Κίτρινη κάρτα στον Βαγγέλη για διαμαρτυρία.

90+2' Κίτρινη κάρτα και στον Μπανούση.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Άρης: Διούδης, Κύργιας, Γιαννίτσης, Οικονομόπουλος(68' Ηρακλής), Τάτος, Αγγελούδης, Τσουμάνης, Βαγγέλη, Μανιάς, Κουσίδης(80' Ρένια), Τσιάρας(46' Σουνάς).

ΟΦΗ: Φερνάντεζ, Τριποτσέρης, Ζόρο, Μπανούσης(91' Νούνιεζ), Παπάζογλου, Κουτσιανικούλης(78' Ροβίθης), Ντουντού(56' Κάλαϊτζιτς), Ζε Εντουάρντο, Μακρής, Μιλιάζες, Στάθης.