Πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη (13/03) η κλήρωση για την 2η φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών.

Η Κυπελλούχος Χανίων Σπάθα κληρώθηκε να αντιμετωπίσει εντός έδρας τον Κυπελλούχο Ηρακλείου Αλμυρό, ενώ το άλλο ζευγάρι από τον όμιλο της Κρήτης είναι ο Κυπελλούχος Ρεθύμνου (που δεν έχει προκύψει ακόμα) με τον Κυπελλούχο Λασιθίου Ο.Φ. Ιεράπετρας.

Αναλυτικά η κλήρωση:

1ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ∆ΡΑΜΑΣ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 
ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ: ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 
ΕΠΣ ΧΑΛΚΙ∆ΙΚΗΣ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΑΠΟΛΛΩΝ ΑΡΝΑΙΑΣ - ΑΕΤΟΣ ΟΡΦΑΝΟΥ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΑΛΛΙΦΥΤΟΥ 
 
2ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΗΜΑΘΙΑΣ: ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ 
ΕΠΣ ΚΙΛΚΙΣ: Μ. ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ 
ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ: ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ 
ΕΠΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ: ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΑΣ ΘΥΕΛΛΑ ΦΙΛΩΤΑ - ΟΡΦΕΑΣ ΡΙΖΑΡΙΟΥ 
2. ΑΕ ΚΑΨΟΧΩΡΑΣ - Μ. ΑΛΕΞΑΝ∆ΡΟΣ ΒΑΦΕΙΟΧΩΡΙΟΥ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 
 
3ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ: ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ 
ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ: AO ΑΝΑΤΟΛΗΣ ή ΑΜΣ ΠΙΝ∆ΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ 
ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ: ΑΟ ΣΥΝΑΡΑ∆ΩΝ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΓΡΕΒΕΝΑ ΑΕΡΑΤΑ - ΑΟ ΣΥΝΑΡΑ∆ΩΝ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - AO ΑΝΑΤΟΛΗΣ ή ΑΜΣ ΠΙΝ∆ΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ 
 
4ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ: ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 
ΕΠΣ ΚΑΡ∆ΙΤΣΑΣ: ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ 
ΕΠΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ: ΜΕΤΕΩΡΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 
ΕΠΣ ΦΘΙΩΤΙ∆ΑΣ: ΑΕ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑ∆ΑΣ 2010 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ - ΑΟ ΣΕΛΛΑΝΩΝ 
2. ΑΕ ΜΑΚΡΑΚΩΜΗΣ ΣΠΕΡΧΕΙΑ∆ΑΣ 2010 - ΜΕΤΕΩΡΑ ΚΑΛΑΜΠΑΚΑΣ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 
 
5ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑΣ: ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ 
ΕΠΣ ΑΡΤΑΣ: ∆ΟΞΑ ΑΡΤΑΣ 
ΕΠΣ ΕΥΡΥΤΑΝΙΑΣ: ΑΙΟΛΟΣ 
ΕΠΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ-ΛΕΥΚΑ∆ΑΣ: ΕΛΠΙ∆ΕΣ Ο∆ΥΣΣΕΑΣ 2008 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΕΛΠΙ∆ΕΣ Ο∆ΥΣΣΕΑΣ 2008 
2. ∆ΟΞΑ ΑΡΤΑΣ - ΑΙΟΛΟΣ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 
 
6ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ANAΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ: ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 
ΕΠΣ ΑΡΓΟΛΙ∆ΑΣ: ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 
ΕΠΣ ΑΡΚΑ∆ΙΑΣ : AEK ΤΡΙΠΟΛΗΣ 
ΕΠΣ ΕΥΒΟΙΑΣ: ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. AEK ΤΡΙΠΟΛΗΣ - ΑΟ ΝΕΑΣ ΑΡΤΑΚΗΣ 
2. ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΓ.ΣΤΕΦΑΝΟΥ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 
 
7ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΖΑΚΥΝΘΟΥ: ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ 
ΕΠΣ ΗΛΕΙΑΣ: ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ 
ΕΠΣ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ-ΙΘΑΚΗΣ: ΑΟ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΙΘΑΚΗΣ 
ΕΠΣ ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ: ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΑΟ ΚΕΦΑΛΛΗΝΙΑΣ ΙΘΑΚΗΣ - ΑΠΟ ΖΑΚΥΝΘΙΑΚΟΣ 
2. ΑΟ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ - ΑΠΟ ΝΙΚΗ ΤΡΑΓΑΝΟΥ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 
 
8ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΑΘΗΝΩΝ ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΠΣ 
ΕΠΣ ΛΕΣΒΟΥ: ΑΙΟΛΙΚΟΣ 
ΕΠΣ ΠΕΙΡΑΙΑ: ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1923 
ΕΠΣ ΧΙΟΥ: ΠΟ ∆ΑΦΝΩΝΑ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (19-03-2014, 15:30) 
1. ΠΟ ∆ΑΦΝΩΝΑ - ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ ΠΣ 
2. ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 1923 - ΑΙΟΛΙΚΟΣ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 
 
9ος ΟΜΙΛΟΣ 
ΚΥΠΕΛΛΟΥΧΑ ΣΩΜΑΤΕΙΑ 
ΕΠΣ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ: ΓΠΣ ΑΛΜΥΡΟΣ 
ΕΠΣ ΛΑΣΙΘΙΟΥ: ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 
ΕΠΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ: ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ή ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ή ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ 
ΕΠΣ ΧΑΝΙΩΝ: ΣΠΑΘΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ 
 
1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (26-03-2014, 15:30) 
1. ΑΕΤΟΣ ΑΝΩΓΕΙΩΝ ή ΑΣΤΗΡ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ ή ΑΡΗΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ - ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ 
2. ΣΠΑΘΑ ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ - ΓΠΣ ΑΛΜΥΡΟΣ 
 
2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (02-04-2014, 16:30) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 
 

4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (09-04-2014, 16:30) 
1. ΝΙΚΗΤΗΣ 3ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 7ου ΟΜΙΛΟΥ 
  
5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (16-04-2014, 16:30) 
2. ΝΙΚΗΤΗΣ 1ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 4ου ΟΜΙΛΟΥ 
3. ΝΙΚΗΤΗΣ 2ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 5ου ΟΜΙΛΟΥ 
4. ΝΙΚΗΤΗΣ 6ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ 9ου ΟΜΙΛΟΥ 
5. ΝΙΚΗΤΗΣ 8ου ΟΜΙΛΟΥ - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 1 
 
6η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (30-04-2014, 16:30) 
6. ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 5 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 3 
7. ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 2 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 4 
 
ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ (03-05-2014) 
ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 6 - ΝΙΚΗΤΗΣ ΑΓΩΝΑ 7