Μετά από τέσσερις συνεχόμενες ήττες η ομάδα Κ20 του Πλατανιά \”γεύτηκε\” ξανά τη χαρά της νίκης.
Το συγκρότημα του Νίκου Μαναρώλη επικράτησε με 2-0 της Καλλονής στις Μουρνιές, παίρνοντας άτυπη \”ρεβάνς\” για το βαρύ 4-0 του πρώτου γύρου στη Μυτιλήνη.
Οι \”ερυθρόλευκοι\”… χτύπησαν στα τελευταία λεπτά των δύο ημιχρόνων, ενώ όποτε χρειάστηκε επενέβη θετικά ο γκολκίπερ Πενταράκης, διατηρώντας απαραβίαστη την εστία του.
Στο 40\’ ο Παπαδάκης άνοιξε το σκορ και στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Χαραλαμπάκης \”σφράγισε\” την επικράτηση της ομάδας του.
Πλατανιάς (Νίκος Μαναρώλης): Πενταράκης, Δημητρίου (58’ Κελάκης), Μπουρμπάκης, Κοκονάκης, Νικηφόρος, Χαλκιαδάκης, Πατρικάκης, Μαυρεδάκης,  Παπαδάκης (46’ Μπένος), Κολομπάκης (85’ Χαραλαμπάκης), Τσίτας.
ΑΕΛ Καλλονής (Δημήτρης Γαβαλάς): Παπαδέλλης, Καραμπάς (48’ Τριανταφύλλου), Ευαγγελιδάκης, Φωκιανός (60’ Ζωάννου), Ιωαννίδης, Πιπεράς, Γιώργου (71’ Γκαμάγκας), Κίστα, Σοφιάνης, Γιουκαρής, Κύπρου.