Στις νίκες επανήλθε, μετά από δύο σερί ισοπαλίες και την ήττα στον τελικό του Κυπέλλου, ο Μινώταυρος, που κέρδισε με 3-0 την Ασπίδα στις Μουρνιές, διατηρώντας το +3 στην κορυφή του ομίλου τίτλου της Α\’ ΕΠΣΧ.
Οι \”πράσινοι\” πήραν… μπρος μετά το 70\’ όπου ο Νταγκουνάκης σκόραρε δύο φορές και ο Περδικάκης μία.

Την ίδια ώρα ο Άρης Σούδας περνούσε με εμφατικό τρόπο από το Βάμο, απέναντι στον Ακρίτα (4-1), διατηρώντας τις ελπίδες του για κατάκτηση του πρωταθλήματος. Αράπη και Αντ. Γαλανάκης έδωσαν από το ημίχρονο ξεκάθαρο προβάδισμα στους φιλοξενούμενους, που σκόραραν δις και στην επανάληψη με τους Μάστορα, Παπαθανασίου. Προσωρινά είχε μειώσει ο Παπαδάκης για τους γηπεδούχους.
Η Ιωνία 2000… προσγείωσε την Κυπελλούχο Σπάθα, επικρατώντας με το ευρύ 5-0 (20\’, 55\’ Μπαδιεριτάκης, 50\’ Χρ. Γιανολάρης, 70\’ Μπαρτζίδης, 75\’ Μποντούρι), αφού οι φιλοξενούμενοι είχαν \”μείνει\” στους πανηγυρισμούς για την ιστορική τους επιτυχία.
Ένα γκολ του Μεζαρτζόπουλου λίγο πριν την εκπνοή του ημιχρόνου ήταν αρκετό για τα Κεραμειά, ώστε να πάρουν τη νίκη με 1-0 κόντρα στη Δόξα Παχιανών.
Την δεύτερη στη σειρά εκτός έδρας νίκη του πανηγύρισε επί των Ροδωπού ο ΔΑΑΟΧ με σκορ 2-1, με τις… παλιοσειρές Καστρινάκη, Περβολαράκη να βρίσκουν δίχτυα και τον Τόμα να μειώνει για τους γηπεδούχους.