Με το πιο εντυπωσιακό παιχνίδι ολοκληρώθηκε η 22η αγωνιστική της Β\’ Κατηγορίας της Ε.Π.Σ. Χανίων.
Στα Καθιανά Αστέρας Χαλέπας και Φωστήρας πρόσφεραν ένα από τα παραγωγικότερα ματς της χρονιάς, αφού αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 4-4!

Ο Τσαγκαράκης, που επέστρεψε πριν από λίγο καιρό από τη Γερμανία… ξεκρεμώντας τα ποδοσφαιρικά του παπούτσια, έβαλε δυο φορές μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους (4\’ και 14\’). Ενδιάμεσα (13\’) ο Ασλανίδης είχε ισοφαρίσει σε 1-1.
Ο Ν. Παλαθούρας στο 25\’ πέτυχε το 1-3, για να μειώσει στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου ο πρώτος σκόρερ των γηπεδούχων, Σταμπουλής, με απευθείας εκτέλεση φάουλ.
Στο 58\’ ο Ν. Παλαθούρας με απευθείας κόρνερ ανέβασε και πάλι τη διαφορά στα δύο γκολ (2-4), αλλά ο Αστέρας \”έσωσε\” τον βαθμό της ισοπαλίας με το δεύτερο γκολ του Σταμπουλή (69\’) και το πρώτο φετινό του Μπακατσάκη (82\’).