Με τον Ηρακλή Ψαχνών εντός έδρας, την Τετάρτη 9 Απριλίου, θα κάνει πρεμιέρα στα πλέι οφ της Football League ο Α.Ο. Χανιά.
Παρόλο που στην κανονική διάρκεια δεν κατάφεραν οι \”μπλε\” να νικήσουν την ομάδα της Εύβοιας (ήττα 1-2 εκτός και 0-0 στα Περιβόλια), τους παρουσιάζεται από την 1η αγωνιστική του \”μίνι\”-πρωταθλήματος, με νίκη να μειώσουν την απόσταση από τις δύο πρώτες θέσεις, αφού Κέρκυρα και Ολυμπιακός Βόλου κοντράρονται μεταξύ τους.
Στη συνέχεια ο ΑΟΧ πηγαίνει στο νησί των Φαιάκων και έχει κατά σειρά να αντιμετωπίζει Ηρακλή (εντός), Νίκη Βόλου (εκτός), Αιγινιακό (εντός) και Φωστήρα, Ολυμπιακό Βόλου (εκτός).
Αναλυτικά το πρόγραμμα μέσω του a-sports.gr απ\’ όπου και η φωτογραφία:
1η αγωνιστική
Τετάρτη 9 Απριλίου
Α.Ο. Χανιά – Ηρακλής Ψαχνών
Κέρκυρα – Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής – Φωστήρας
Νίκη Βόλου – Αιγινιακός
2η αγωνιστική
Κυριακή 13 Απριλίου
Κέρκυρα – Α.Ο. Χανιά
Ηρακλής Ψαχνών – Ηρακλής
Ολυμπιακός Βόλου – Νίκη Βόλου
Αιγινιακός – Φωστήρας
3η αγωνιστική
Μεγάλη Πέμπτη 17 Απριλίου
Α.Ο. Χανιά – Ηρακλής
Νίκη Βόλου – Κέρκυρα
Αιγινιακός – Ηρακλής Ψαχνών
Φωστήρας – Ολυμπιακός Βόλου
4η αγωνιστική
Τετάρτη 23 Απριλίου
Νίκη Βόλου – ΑΟ Χανιά
Ηρακλής – Αιγινιακός
Κέρκυρα – Φωστήρας
Ηρακλής Ψαχνών – Ολυμπιακός Βόλου
5η αγωνιστική
Κυριακή 27 Απριλίου
Α.Ο. Χανιά – Αιγινιακός
Φωστήρας – Νίκη Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής
Ηρακλής Ψαχνών – Κέρκυρα
6η αγωνιστική
Τετάρτη 30 Απριλίου
Φωστήρας – Α.Ο. Χανιά
Αιγινιακός – Ολυμπιακός Βόλου
Νίκη Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών
Ηρακλής – Κέρκυρα
7η αγωνιστική
Κυριακή 4 Μαΐου
Ολυμπιακός Βόλου – Α.Ο. Χανιά
Ηρακλής Ψαχνών – Φωστήρας
Κέρκυρα – Αιγινιακός
Ηρακλής – Νίκη Βόλου
8η αγωνιστική
Τετάρτη 7 Μαΐου
Ηρακλής Ψαχνών – Α.Ο. Χανιά
Ολυμπιακός Βόλου – Κέρκυρα
Φωστήρας – Ηρακλής
Αιγινιακός – Νίκη Βόλου
9η αγωνιστική
Κυριακή 11 Μαΐου
Α.Ο. Χανιά – Κέρκυρα
Ηρακλής – Ηρακλής Ψαχνών
Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας – Αιγινιακός
10η αγωνιστική
Τετάρτη 14 Μαΐου
Ηρακλής – Α.Ο. Χανιά
Κέρκυρα – Νίκη Βόλου
Ηρακλής Ψαχνών – Αιγινιακός
Ολυμπιακός Βόλου – Φωστήρας
11η αγωνιστική
Τρίτη 20 Μαΐου
Α.Ο. Χανιά – Νίκη Βόλου
Αιγινιακός – Ηρακλής
Φωστήρας – Κέρκυρα
Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής Ψαχνών
12η αγωνιστική
Σάββατο 24 Μαΐου
Αιγινιακός – Α.Ο. Χανιά
Νίκη Βόλου – Φωστήρας
Ηρακλής – Ολυμπιακός Βόλου
Κέρκυρα – Ηρακλής Ψαχνών
13η αγωνιστική
Τετάρτη 28 Μαΐου
Α.Ο. Χανιά – Φωστήρας
Ολυμπιακός Βόλου – Αιγινιακός
Ηρακλής Ψαχνών – Νίκη Βόλου
Κέρκυρα – Ηρακλής
14η αγωνιστική
Κυριακή 1 Ιουνίου
Α.Ο. Χανιά – Ολυμπιακός Βόλου
Φωστήρας – Ηρακλής Ψαχνών
Αιγινιακός – Κέρκυρα
Νίκη Βόλου – Ηρακλής
Η βαθμολογία των πλέι οφ
1.Κέρκυρα 6
-.Ολυμπιακός Βόλου 6
—————————————–
3.Νίκη Βόλου 2
—————————————–
4.Α.Ο. Χανιά 1
5.Αιγινιακός 0
-.Φωστήρας 0
-.Ηρακλής 0
8.Ηρακλής Ψαχνών 0