Σε ένα σημαντικό τουρνουά, που διοργανώνει ο ΑΝΟ Γλυφάδας θα πάρει μέρος η ομάδα υδατοσφαίρισης Μίνι Παίδων του Ναυτικού Ομίλου Χανίων.

Η ενημέρωση του ΝΟΧ:

Σε ένα πολύ σημαντικό τουρνουά που διοργανώνει η Γλυφάδα θα συμμετάσχει η ομάδα πόλο Μίνι Παίδων του Ναυτικού Ομίλου Χανίων συνεχίζοντας έτσι την προετοιμασία της για το πανελλήνιο πρωτάθλημα.
Το τουρνουά ξεκινά την Πέμπτη (24/4) και θα ολοκληρωθεί την Κυριακή (27/4), με τη συμμετοχή 10 ομάδων, που έχουν χωριστεί σε δύο ομίλους. Στον 1ο όμιλο βρίσκονται ο Ολυμπιακός, ο Νηρέας Γέρακα, ο Ν.Ο. Καλαμακίου, η Χίος και το Παλαιό Φάληρο και στον 2ο, η Γλυφάδα, η Βουλιαγμένη, ο Ν.Ο. Πατρών, ο Ιωνικός Νικαίας και ο Ν.Ο. Χανίων.
Πρώτο παιχνίδι για την ομάδα των Γιάννη Ζαγουράκη και Τάσου Παραδά θα είναι την Παρασκευή (25/4) στις 10 το πρωί κόντρα στη Βουλιαγμένη.
Αναλυτικά οι παίκτες που απαρτίζουν την αποστολή για την ομάδα Μίνι Παίδων είναι οι εξής: Κουτρουλάκης, Μαλινάκης, Σπάχης, Μαυρακάκης, Παντερμάκης, Δασκαλάκης, Μπελώνης, Πισσαδάκης, Βουράκης, Σκαραντωνάκης, Πολυχρονάκης, Μαστορακάκης, Τσίγκος, Τσιστράκης και Μανιουδάκης.

Το πρόγραμμα του τουρνουά:

1η αγωνιστική - Πέμπτη (24/4)
19:00 Ιωνικός-Βουλιαγμένη
20:00 Π. Φάληρο-Ολυμπιακός
21:00 Νηρέας Γέρακα-Ν.Ο. Καλαμακίου

2η αγωνιστική - Παρασκευή (25/4)
09:00 Γλυφάδα-Ιωνικός
10:00 Βουλιαγμένη-Ν.Ο. Χανίων
11:00 Ν.Ο. Καλαμακίου-Χίος
12:00 Π. Φάληρο-Νηρέας Γέρακα

3η αγωνιστική - Παρασκευή (25/4)
18:00 Ιωνικός-Ν.Ο. Χανίων
19:00 Ν.Ο. Πατρών-Βουλιαγμένη
20:00 Νηρέας Γέρακα-Χίος
21:00 Ολυμπιακός-Ν.Ο. Καλαμακίου

4η αγωνιστική - Σάββατο (26/4)
09:00 Ν.Ο. Πατρών-Ιωνικός
10:00 Π. Φάληρο-Χίος
11:00 Ολυμπιακός-Νηρέας Γέρακα
12:00 Γλυφάδα-Ν.Ο. Χανίων

5η αγωνιστική - Σάββατο (26/4)
18:00 Ολυμπιακός-Χίος
19:00 Π. Φάληρο-Ν.Ο. Καλαμακίου
20:00 Ν.Ο. Πατρών-Ν.Ο. Χανίων
21:00 Βουλιαγμένη-Γλυφάδα

Νοκ άουτ παιχνίδια - Κυριακή (27/4)
09:00 Α1-Β2 (1ος ημιτελικός)
10:00 Β1-Α2 (2ος ημιτελικός)
11:00 Α3-Β3 (θέση 5η-6η)
12:00 Α4-Β4 (θέση 7η-8η)
13:00 Α5-Β5 (θέση 9η-10η)
18:00 Μικρός τελικός
19:00 Μεγάλος τελικός