Κατατέθηκε χθες Σάββατο 26/4/2014 στο πρωτοδικείο Ηρακλείου ο Συνδυασμός της Ριζοσπαστικής Συνεργασίας Κρήτης.

Ο Συνδυασμός έχει ως εξής:

ΚΡΙΤΣΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Υποψήφιος Περιφερειάρχης ΚΡΗΤΗΣ

Οι Υποψήφιοι Αντιπεριφερειάρχες 

ΦΙΛΙΠΠΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ
ΘΡΑΨΑΝΙΩΤΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΜΙΧΑΗΛ
Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης ΛΑΣΙΘΙΟΥ
ΣΤΑΘΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης ΡΕΘΥΜΝΟΥ
ΑΓΟΡΑΣΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης ΧΑΝΙΩΝ

Οι Υποψήφιοι Περιφερειακοί Σύμβουλοι

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

1. ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
2. ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΚΗΣ ΝΙΚΙΑΣ του ΜΙΧΑΗΛ
3. ΑΛΕΞΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
4. ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΜΥΡΩΝΑ
5. ΑΣΚΟΡΔΑΛΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝ/ΝΟΥ 
6. ΒΑΡΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7. ΒΑΣΙΛΕΙΑΔΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
8. ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
9. ΒΟΥΛΓΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
10. ΓΙΑΝΝΑΡΗ - ΒΑΣΙΛΙΚΑΚΗ ΑΜΑΛΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
11. ΗΓΟΥΜΕΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
12. ΚΙΟΥΛΠΑΛΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ του ΚΛΕΑΝΘΗ 
13. ΚΛΑΔΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 
14. ΚΟΥΤΣΟΥΜΠΟΥ - ΠΑΠΑΔΑΚΗ ΦΩΤΕΙΝΗ (ΦΑΝΗ) του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
15. ΚΡΙΘΙΝΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
16. ΛΑΣΗΘΙΩΤΑΚΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
17. ΛΙΒΕΡΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
18. ΛΟΥΚΑΔΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
19. ΜΑΚΡΗ ΚΟΡΝΗΛΙΑ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
20. ΜΑΡΑΚΗΣ ΦΡΑΓΚΙΟΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
21. ΜΑΡΗΣ ΘΩΜΑΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
22. ΜΑΥΡΟΜΑΤΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΘΩΜΑ
23. ΜΕΤΟΧΙΑΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
24. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
25. ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
26. ΟΥΡΑΝΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΔΗΜΟΣ) του ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
27. ΠΑΠΑΜΗΤΣΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ
28. ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
29. ΣΙΑΤΙΤΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΣΤΡΑΤΟΥ
30. ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΒΑΝΝΑ) του ΜΙΧΑΗΛ
31. ΣΧΟΙΝΑΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 
32. ΤΕΡΖΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
33. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΑΚΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
34. ΤΡΟΥΛΛΙΝΟΥ ΗΛΕΚΤΡΑ του ΘΕΟΦΙΛΟΥ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
35. ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΜΙΧΑΗΛ
36. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
37. ΨΑΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
38. ΨΙΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΛΑΣΙΘΙΟΥ

1. ΑΒΡΑΜΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΣΤΑΥΡΟΥ
2. ΒΑΡΔΑ ΜΑΡΙΑ του ΜΙΧΑΗΛ
3. ΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
4. ΔΕΡΜΙΤΖΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΜΙΜΗΣ) του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
5. ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (ΜΠΑΜΠΗΣ) του ΑΝΔΡΕΑ
6. ΛΑΝΤΖΑΝΑΚΗ - ΣΥΡΠΟΥ ΜΑΡΙΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
7. ΜΑΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
8. ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του ΙΩΑΝΝΗ
9. ΠΑΤΕΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΘΕΟΛΟΓΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΡΕΘΥΜΝΟΥ

1. ΑΝΤΩΝΟΥΣΑΚΗ ΟΛΓΑ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
2. ΑΥΓΕΝΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
3. ΒΡΟΝΤΑΚΗ - ΣΚΛΑΒΑΚΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
4. ΓΑΛΕΡΑΚΗ- ΚΑΤΣΑΝΔΡΕΔΑΚΗ ΚΑΤΙΝΑ του ΙΩΑΝΝΟΥ
5. ΚΑΛΟΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
6. ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ του ΧΡΗΣΤΟΥ
7. ΛΙΟΔΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του ΑΡΙΣΤΟΥ
8. ΜΑΘΙΟΥΔΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΛΑ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
9. ΜΑΥΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΙΩΑΝΝΗ
10. ΠΕΡΑΚΑΚΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ ΑΡΙΣΤΟΔΗΜΟΣ (ΑΡΗΣ) του ΛΕΩΝΙΔΑ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΧΑΝΙΩΝ

1. ΑΓΓΕΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
2. ΒΑΓΙΩΝΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΒΑΛΙΑ) του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΒΕΡΟΥΛΗ - ΚΑΡΚΑΝΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ του ΘΕΟΔΩΡΟΥ
4. ΒΟΥΚΑΛΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
5. ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ ΑΘΗΝΑ του ΜΙΧΑΗΛ
6. ΚΑΖΑΣΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΚΑΛΛΙΤΕΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΝΙΚΟΛΑΟΥ
8. ΛΟΥΠΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΑΝΔΡΕΑ
9. ΛΟΥΦΑΡΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΜΙΧΑΗΛ
10. ΛΥΜΠΕΡΑΚΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
11. ΜΑΡΑΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
12. ΜΠΑΡΔΑΤΣΟΥ - ΒΟΥΛΓΑΡΙΔΗ ΝΙΚΗ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
13. ΜΠΟΜΠΟΛΑΚΗΣ ΦΩΤΗΣ του ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ
14. ΜΠΟΥΝΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
15. ΠΕΝΤΑΡΑΚΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ του ΑΝΤΩΝΙΟΥ
16. ΡΩΜΑΝΙΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του ΑΝΔΡΕΑ
17. ΤΣΑΜΑΝΤΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΚΥΡΙΑΚΟΥ
18. ΧΙΝΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του ΠΑΝΤΕΛΗ
19. ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΙΩΣΗΦ του ΙΩΣΗΦ
20. ΨΩΜΑΤΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του ΓΕΩΡΓΙΟΥ