Ο Α.Ο. Χανιά τρέλανε… κόσμο για μία ακόμα αγωνιστική στα πλέι οφ, αφού υποχρέωσε σε ήττα με 2-0 την Κέρκυρα.
Με τη συγκλονιστική υποστήριξη των φιλάθλων, που δημιούργησαν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στα Περιβόλια, τα παιδιά του Μουράτ Σεροπιάν έφτασαν στο \”τρίποντο\” που τους κάνει να ελπίζουν ακόμα περισσότερο για την άνοδο στη Super League.

Φάσεις-γκολ

2’ Λάθος στην άμυνα ο Θεοδωρόπουλος προλαβαίνει και διώχνει πριν κάνει τη… ζημιά ο Καραδέμητρος.
6’ Ο Μπαλντοβαλίεβ ελίσσεται έξω από την περιοχή και κάνει το σουτ, με τη μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια.
10’ Σουτ του Κόντου ο Θεοδωρόπουλος με δεύτερη προσπάθεια μπλοκάρει.
33’ Σέντρα του Τσάτσου για τον Μαραγκουδάκη, που δεν προλαβαίνει να βρει τη μπάλα και να επιχειρήσει προσπάθεια προς την εστία.
40’ Ο Θεοδωρόπουλος κάνει λάθος πάσα με το χέρι, ο Σουάνης προσπάθησε με τη μία να σουτάρει προς την εστία αλλά δεν έκανε καλά το σουτ και ο τερματοφύλακας του ΑΟΧ έλεγξε την πορεία της μπάλας.
45’ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΟΧ. Μπαλιά του Βασιλόγιαννη στον Μαραγκουδάκη, που κάνει την ντρίμπλα στον Ραπτάκη και σουτάρει, στέλνοντας τη μπάλα έξω από την εστία.
45+2’ Πλάγιο άουτ του Βασιλόγιαννη, ο Μαραγκουδάκης παίρνει την κεφαλιά και ο επερχόμενος Τσάτσος έκανε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
48’ Φάουλ του Βασιλόγιαννη από πλάγια θέση, διώχνει με γροθιές ο Βρονταράς.
51’ Σουτ του Μπαλντοβαλίεβ, η μπάλα κοντράρει και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.

53’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πότσι από πάσα του Παγώνη, ο Μανωλάς από το ύψος της περιοχής κοντρολάρει τη μπάλα και με υπέροχο πλασέ «κρεμάει» τον Βρονταρά, σηκώνοντας στο… πόδι τα Περιβόλια (1-0).

57’ Σουτ του Βλάχου μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
60’ Ωραία ο Γκούμας άνοιξε για τον Παγώνη, που «έκοψε» τη μπάλα για τον επερχόμενο Βασιλόγιαννη, το δυνατό σουτ του οποίου έφυγε εκτός εστίας.
63’ Αδύναμο σουτ του Βαλλιάνου μπλοκάρει ο Βρονταράς.
75’ Επικίνδυνο γύρισμα του Καραγιαννίδη προς τον Βρονταρά, ο Κοσταντίνοφ προσπαθεί να βάλει το πόδι του, αλλά ο γκολκίπερ της Κέρκυρας μπλοκάρει.
77’ Κόρνερ του Γυφτοκώστα κεφαλιά του Μπαλντοβαλίεβ άουτ.

81’ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Βαλλιάνου πλασέ στην κίνηση του Παπατζίκου και 2-0!!!

87’ Σέντρα του Μπαλντοβαλίεβ, κεφαλιά του Σίκιμιτς έδιωξε σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.
89’ Σουτ του Σίκιμιτς άουτ.
90+3\’ Ωραία συνεργασία Βαλλιάνου, Σκάρου, από σέντρα του τελευταίου το πλασέ του Λουκίνα θα μπλοκάρει ο Βρονταράς.
90+5\’ Σέντρα του Σίκιμιτς, σουτ του Σουάνη κοντράρει στον Πιθαρούλη και μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος.
Διαιτητής: Λιαχούδης (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Θανασακούδης (Μακεδονίας)-Καραγκιζόπουλος (Ημαθίας)
4ος διαιτητής: Μουρτζάκης (Ηρακλείου)
Κίτρινες: Πότσι (16’), Σουάνης (60’)
Α.Ο. Χανιά (Μουράτ Σεροπιάν): Θεοδωρόπουλος, Παγώνης, Πιθαρούλης, Παπατζίκος, Μανωλάς, Γκούμας, Πότσι, Βασιλόγιαννης (89’ Σκάρος), Κοσταντίνοφ (77’ Λουκίνας), Τσάτσος (46’ Βαλλιάνος), Μαραγκουδάκης.
Κέρκυρα (Μιχάλης Γρηγορίου): Βρονταράς, Βλάχος, Ραπτάκης, Καραγιαννίδης, Γκόμες, Μαραγκός (79’ Σίκιμιτς), Κρητικός (70’ Ναγιάρ), Κόντος, Καραδέμητρος (64’ Γυφτοκώστας), Σουάνης, Μπαλντοβαλίεβ.