Το χάλκινο μετάλλιο θα διεκδικήσουν τελικά οι Έφηβοι του Ναυτικού Ομίλου Χανίων, απέναντι στον Παναθηναϊκό.
Στον ημιτελικό ο ΝΟΧ αντιστάθηκε στο Παλαιό Φάληρο στο α\’ ημίχρονο, αλλά το τρίτο οκτάλεπτο ήταν \”καταστροφικό\” με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα με σκορ 11-5.
Η ενημέρωση του ΝΟΧ:
Στον μικρό τελικό, για την διεκδίκηση της 3ης θέσης και του χάλκινου μεταλλίου θα συμμετάσχει ο Ναυτικός Όμιλος Χανίων μετά την ήττα του στον ημιτελικό από το Παλαιό Φάληρο με σκορ 11-5, αντιμετωπίζοντας στις 6:30 το απόγευμα τον Παναθηναϊκό στο κολυμβητήριο του Αλίμου.
Ο ημιτελικός παρουσίασε σασπένς, με την εφηβική ομάδα πόλο του ΝΟΧ να είχε ένα άσχημο τρίτο 8λεπτο, διάστημα στο οποίο το Παλαιό Φάληρο με επιμέρους σκορ 4-0, πήρε ένα ξεκάθαρο προβάδισμα μέχρις ότου φτάσει τελικά στη νίκη και πάρει την πρόκριση, όπου και θα αντιμετωπίσει τη Βουλιαγμένη.
Το σημερινό (13/7) πρόγραμμα: 18:30 (Μικρός τελικός) Ν.Ο. Χανίων-Παναθηναϊκός 20:00 (Τελικός) Βουλιαγμένη-Π. Φάληρο
Παλαιό Φάληρο-Ν.Ο. Χανίων 11-5
Τα 8λεπτα: 2-1, 3-2, 4-0, 2-2
Ν.Ο. Χανίων (Ηλίας Μαχαίρας – Γιάννης Ζαγουράκης): Χατζηιωάννου, Κοκονάς 1, Μανιουδάκης, Παπαμανωλιουδάκης, Πελέσης, Δασκαλάκης, Χατζηδάκης, Μπιτσάκης Αντ. Εμμαν., Μπιτσάκης Αντ. Γεωργ., Παπασηφάκης 2, Σολογάνης 1, Σκουμπάκης 1, Μαρκουλάκης, Μυγιάκης, Αποστολάκης.