Εντυπωσιακή εκκίνηση έκανε η Δόξα στον 2ο όμιλο της Α\’ Κατηγορίας.
Η ομάδα των Παχιανών επιβλήθηκε με 6-0 της Παλαιόχωρας, έχοντας για μεγάλο πρωταγωνιστή τον Κένγκα (φωτ. από haniotika-nea.gr)
Ο νεαρός ποδοσφαιριστής, που πέρσι κάλυπτε κυρίως το δεξί άκρο της άμυνας, έχει εξελιχθεί σε δεινό σκόρερ. Με… φόρα από το Κύπελλο, όπου πέτυχε 4 γκολ στις τελευταίες ισάριθμες αγωνιστικές, πέτυχε \”καρέ\” στο ματς της πρεμιέρας του πρωταθλήματος. Συνέχεια στα γκολ σε επίσημα ματς έδωσαν και οι Περράκης, Σφακιωτάκης, που σκόραραν από μία φορά.
Η Ασπίδα έβαζε δύσκολα στο ΙΝΚΑ για ένα ημίχρονο με το γκολ του Μήτρου, αλλά η είσοδος του Πετράκη άλλαξε τις ισορροπίες της αναμέτρησης. Ο Γωνιωτάκης ισοφάρισε σε 1-1, για να δώσει προβάδισμα στους γηπεδούχους ο Περδικάκης. Με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Νικολακάκης σημείωσε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της νέας του ομάδας, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 στις καθυστερήσεις ο Πετράκης.