Τη δεύτερη νίκη της στον 1ο όμιλο -και πάλι εκτός έδρας- πανηγύρισε η Κορωνίδα.
Η ομάδα του Βάμου σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι νίκησε με 3-2 τον Ίκαρο Μουρνιών στα Νεροκούρου, βάζοντας τις βάσεις για μία θέση στην πρώτη πεντάδα του ομίλου.
Στο 26\’ από μπαλιά του Αποστολάκη ο Πατσαρίκας με ωραίο πλασέ πέρασε τη μπάλα πάνω από τον Τραχαλάκη για το 0-1, με την ισοφάριση να έρχεται στο 33\’ από κόρνερ του Τζαγκαράκη και κεφαλιά του Παπαδάκη σε λάθος… εστία. Ο μέσος της Κορωνίδας \”σημάδεψε\” τα σωστά δίχτυα ένα λεπτό μετά με κεφαλιά από φάουλ του Βροντάκη.
Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (48\’) από πάσα του Χριστόπουλου ο Βογιατζής με σουτ έξω από την περιοχή ισοφάρισε σε 2-2, για να χαρίσει τη νίκη στους φιλοξενούμενους με εξαιρετικό φάουλ στο 75\’ ο Βροντάκης.
Στις καθυστερήσεις (90+5\’) ο Κρασάκης διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι και δέχθηκε δεύτερη για \”θέατρο\” από τον διαιτητή Φραντζολάκη.