Στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης το γκολ του Λάμπρου αποδείχθηκε καθοριστικό για να οδηγηθεί σε ακόμα μία ήττα η ομάδα Κ20 του Πλατανιά.
Ο ΠΑΣ Γιάννινα έφυγε με το \”διπλό\” από τις Μουρνιές με σκορ 2-1, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 44\’ με τον Κοζάκη και στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου ο Παπαδάκης κέρδισε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο Χαλκιαδάκης.
Στο 75\’ ο Λάμπρου με ατομική ενέργεια χάρισε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.
Πλατανιάς (Νίκος Μαναρώλης): Κασωτάκης, Κοκονάκης, Στεφανίδης, Βολονάκης, Νικηφόρος (75\’ Γαλανίδης), Κοκκινάκης, Χαλκιαδάκης, Κελέση (62\’ Φερζάι), Κολομπάκης (68\’ Λιάσκας), Πεταυράκης, Παπαδάκης.
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Τάτσης): Κολιοφούκας, Λάμπρου, Φίλιος, Τάχιας, Αλεξίου Αλ., Πανταζής, Γιάκος, Κοζάκης, Βασιλείου (76\’ Αλεξίου Γ.), Τζάλλας (56\’ Μπιστιόλης), Πασχάλης (89\’ Μυρσινιάς).