Τρεις… στροφές απέμειναν στην Α’ Κατηγορία για να αναδειχθεί ο πρωταθλητής στον όμιλο τίτλου και να βρεθεί η δεύτερη ομάδα που θα ακολουθήσει τον Ιδομενέα στη Β’ ΕΠΣΧ.

Το ΙΝΚΑ παίζει εκτός έδρας με τον Ίκαρο, ενώ ο Πανακρωτηριακός υποδέχεται τη Δόξα Παχιανών. Στην… επανάληψη των δύο τελικών του Κυπέλλου και του Σούπερ Καπ ο Άρης Βουκολιών αντιμετωπίζει τον Άρη Σούδας.

Στη Β’ Κατηγορία ξεχωρίζει το Α.Ε. Κυδωνίας-Θύελλα στην κορυφή και το Σφακιά-Άμιλλα στην… ουρά.

Στις 16:00 πλέον ξεκινάνε τα απογευματινά παιχνίδια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα και οι διαιτητές:

Α’ Κατηγορία-16η αγωνιστική 
Όμιλος τίτλου 
Σάββατο 2 Απριλίου (16:00)

Πανακρωτηριακός-Δόξα Παχ. στα Καθιανά 
Μπερτάκης (Καντανολέων-Μαρινάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Βασσάλος

Ποσειδώνας Τσικ.-Σπάθα στη Σούδα
Ούτας (Σαρικάκη-Γαλάνης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Ίκαρος Μ.-ΙΝΚΑ στα Νεροκούρου
Σινιοράκης (Αναστασάκης-Μπραουδάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Θεοδωρίδης

Άρης Βουκ.-Άρης Σ. στον Ταυρωνίτη
Χρ. Γιαννουλάκης (Στ. Αποστολάκης-Πατεράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Κουρκούνας

Κυριακή 3 Απριλίου (10:30)
Κεραμειά-Μινώταυρος στα Νεροκούρου
Αλεξόπουλος (Μπαντά-Κεζέμπογλου)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Όμιλος Παραμονής
Σάββατο 2 Απριλίου (16:00)

Τιτάν-Ηρακλής Νερ. στο Νιο Χωριό
Κουκουράκης (Κομισοπούλου-Μαραγκάκης)
Παρατηρητης διαιτησίας: Γ. Χατζηδάκης

Ασπίδα-ΔΑΑΟΧ στον Ναύσταθμο
Χρυσός (Κατσαρός-Κανελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αλογδιανάκης

Κυριακή 3 Απριλίου (16:00)
Αστέρας Μαν.-Παλαιόχωρα στον Αλικιανό
Κουρκουμελάκης (Βερυκάκης-Καντανολέων)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γ. Τσαγκαράκης

Απόλλων-Κορωνίδα στη Σούδα
Μπερτάκης (Ροδουσάκης-Κατσαρός)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δεδότσης

Ιδομενέας-Ροδωπού στους Αγ. Αποστόλους
Κουκουράκης (Παναγόπουλος-Καντεράκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Β’ Κατηγορία-25η αγωνιστική
Σάββατο 2 Απριλίου (16:00)

Σφακιά-Άμιλλα στο Φραγκοκάστελο
Κασσελάκης (Ροδουσάκης-Παναγόπουλος)
Παρατηρητής διαιτησίας: Τριανταφύλλου

Παγχανιακός-Περιβόλια στη Μοναχή Ελιά
Κουρκουμελάκης (Καντεράκη-Βερυκάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καπιδάκης

Κυριακή 3 Απριλίου (10:30)
Άπτερα-Ποσειδών Κ.Ρ. στη Σούδα
Γιουματζίδης (Κολοκοτρώνης-Κωσταμένα)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δεδότσης

Γρανίτης-Α.Π. Σούδας στην Αγ. Μαρίνα
Χρ. Γιαννουλάκης (Λογαρίδης-Σαρικάκη)
Παρατηρητής διαιτησίας: Αγγελάκης

Α.Ε. Κυδωνίας-Θύελλα Καλ. στον Αλικιανό
Χρυσός (Σινιοράκης-Κανελάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Γιαννακάκης

Κυριακή 3 Απριλίου (16:00)
Φωστήρας-Δάφνη στα Νεροκούρου
Γιουματζίδης (Μαρκετάκης-Μαρινάκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Καούκης

Τετάρτη 6 Απριλίου (16:00)
Χάλης-Κρ. Αστέρας στους Αγ. Αποστόλους
Μπερτάκης (Κατσαρός-Σινιοράκης)
Παρατηρητής διαιτησίας: Δοκιμάκης

Πρωτάθλημα Νέων "Συγγελάκης Ιωάννης"-25η αγωνιστική
Σάββατο 2 Απριλίου (14:30)

Δόξα Παχ.-Περιβόλια στη Μοναχή Ελιά
Βερυκάκης (Πατσουράκης-Ασκιανάκη)

Κυριακή 3 Απριλίου (09:00)
Ιδομενέας-Σπάθα στη Σούδα
Κολοκοτρώνης (Κωσταμένα-Κόκκαλης)

Γρανίτης-Α.Π. Σούδας στην Αγ. Μαρίνα
Λογαρίδης (Σαρικάκη-Χρ. Γιαννουλάκης)

Κυριακή 3 Απριλίου (14:30)
ΙΝΚΑ-Α.Ο. Χανιά στα Νεροκούρου
Μαρκετάκης (Μαρινάκης-Ασκιανάκη)

Πρωτάθλημα Παίδων "Σχοινάς Τηλέμαχος"-16η αγωνιστική
1ος όμιλος
Σάββατο 2 Απριλίου (14:30)

Πανακρωτηριακός-Δόξα Παχ. στα Καθιανά
Μαρινάκης (Καντανολέων-Μωραΐτης)

Περιβόλια-ΙΝΚΑ στα Νεροκούρου
Μπραουδάκης (Ντοβλιάτωφ-Α. Χατζηδάκης)

Κισσαμικός-Α.Π. Σούδας στον Ταυρωνίτη
Πατεράκης (Στ. Αποστολάκης-Χρ. Γιαννουλάκης)

Κυριακή 3 Απριλίου (09:00)
Πλατανιάς-Μινώταυρος στα Νεροκούρου
Κεζέμπογλου (Μπαντά-Πατσουράκης)

2ος όμιλος
Κυριακή 3 Απριλίου (14:30)

Κρ. Αστέρας-Κορωνίδα στη Σούδα
Ροδουσάκης (Μπραουδάκη-Μωραΐτης)

Ιδομενεάς-Ροδωπού στους Αγ. Αποστόλους
Παναγόπουλος (Καντεράκη-Α. Χατζηδάκης)

ΣΑΒΒΑΤΟ 2/4/2016
ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ-1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛ.-ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ 09.00 ΚΑΘΙΑΝΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.-ΕΝΩΣΗ Θ.Κ. 10.30 ΚΑΘΙΑΝΩΝ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΗΣ ΜΩΡΑΪΤΗΣ
ΓΑΣ ΧΑΝΙΑ-ΝΕΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 09.00 ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ ΛΟΓΑΡΙΔΗΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Α.
ΑΡΗΣ Σ.-Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ 10.30 ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ ΛΟΓΑΡΙΔΗΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Α.
ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΤΣΙΚ.-ΤΙΤΑΝ 12.00 ΝΕΡΟΚΟΥΡΟΥ ΛΟΓΑΡΙΔΗΣ ΧΑΤΖΗΔΑΚΗΣ Α.
ΚΕΡΑΜΕΙΑ-ΛΕΟΝΤΕΣ ΑΝΕΥ ΑΓΩΝΟΣ ΥΠΕΡ ΛΕΟΝΤΩΝ 

ΠΡΟΠΑΙΔΕΣ-2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΔΑΑΟΧ-ΠΑΓΧΑΝΙΑΚΟΣ 09.00 Μ. ΕΛΙΑΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ 10.30 Μ. ΕΛΙΑΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ
ΚΡ. ΑΣΤΕΡΑΣ-ΙΝΚΑ 12.00 Μ. ΕΛΙΑΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗΣ ΑΣΚΙΑΝΑΚΗ
ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ-ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 09.00 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤ.
ΔΟΞΑ ΠΑΧ.-ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ 10.30 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤ.
ΓΡΑΝΙΤΗΣ-Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ 12.00 ΤΑΥΡΩΝΙΤΗ ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗΣ ΣΤ.

ΤΖΟΥΝΙΟΡ-1ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΠΟΛΛΩΝ-ΝΕΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ. 09.30 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΝΤΟΒΛΙΑΤΩΦ
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ-ΙΚΑΡΟΣ Μ. 10.30 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΝΤΟΒΛΙΑΤΩΦ
ΗΡΑΚΛΗΣ ΝΕΡ.-ΝΕΟΙ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΥ 11.30 ΑΓ. ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ ΒΕΡΥΚΑΚΗΣ ΝΤΟΒΛΙΑΤΩΦ
ΠΑΝΑΚΡΩΤΗΡΙΑΚΟΣ-ΛΕΟΝΤΕΣ 09.30 ΣΟΥΔΑΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ
ΑΣΤΕΡΑΣ ΧΑΛ.-Α.Π. ΣΟΥΔΑΣ 10.30 ΣΟΥΔΑΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ
ΑΣΠΙΔΑ-ΤΙΤΑΝ 11.30 ΣΟΥΔΑΣ ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ ΜΠΡΑΟΥΔΑΚΗ

ΤΖΟΥΝΙΟΡ-2ος ΟΜΙΛΟΣ
ΔΟΞΑ ΠΑΧ.-ΓΡΑΝΙΤΗΣ 09.30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΥΡΚΟΥΜΕΛΑΚΗΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ
ΙΝΚΑ-ΝΕΟΙ ΧΑΝΙΩΝ 10.30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΥΡΚΟΥΜΕΛΑΚΗΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ
Α.Δ.Ν. ΚΥΔΩΝΙΑΣ-ΠΕΡΙΒΟΛΙΑ 11.30 ΑΓ. ΜΑΡΙΝΑΣ ΚΟΥΡΚΟΥΜΕΛΑΚΗΣ ΠΑΤΣΟΥΡΑΚΗΣ
ΔΑΑΟΧ-ΡΟΔΩΠΟΥ 09.30 ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ
ΝΕΟΣ ΚΙΣΣΑΜΙΚΟΣ-ΚΑΛΤΣΕΤΟ 10.30 ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΚΕΡΑΜΕΙΑ 11.30 ΚΟΛΥΜΒΑΡΙΟΥ ΠΑΤΕΡΑΚΗΣ ΜΑΡΑΓΚΑΚΗΣ