Μπορεί ούτε τώρα να μην ήρθε η νίκη για τον Κισσαμικό κόντρα σε ομάδα που πρωταγωνιστεί αλλά οι παίκτες του Σπύρου Μπαξεβάνου κοίταξαν στα… μάτια και τον Απόλλωνα (0-0).

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κισσαμικός μπορούσε να προηγηθεί στο 9’ με τον Σελινιωτάκη, ενώ στο δεύτερο 45λεπτο, όπου ο ρυθμός του αγώνα δεν ήταν τόσο καλός η πιο αξιόλογη φάση ήταν για τους φιλοξενούμενους στο 69’ με τον Λαζαρίδη να μπλοκάρει σταθερά το σουτ του Κονέ.

9’ Φάουλ του Αυγενικού από κοντά ο Σελινιωτάκης παίρνει την κεφαλιά αλλά ο Αποστολίδης του αρνείται το γκολ αποκρούοντας σε κόρνερ.
11’ Φάουλ του Κονέ κεφαλιά του Τζιώρα άουτ.
13’ Φάουλ του Αυγενικού η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων.
17’ Φάουλ του Κουρτεσιώτη ελάχιστα έξω από την εστία η μπάλα.
25’ Εκτέλεση φάουλ του Κονέ κεφαλιά του Φατιόν άουτ.
29’ Σουτ του Φατιόν αποκρούει ο Λαζαρίδης.
33’ Εκτέλεση φάουλ του Κονέ, ο Δεληζήσης παίρνει σε πρώτο χρόνο την κεφαλιά και ο Τζιώρας από κοντά σουτάρει ψηλά άουτ.
51’ Φάουλ του Αυγενικού απομακρύνει ο Πιπίνης με κεφαλιά, αλλά με τον ίδιο τρόπο παραλίγο να σκοράρει σε βάρος της ομάδας του ο Κύργιας, με τον Αποστολίδη να μπλοκάρει σχεδόν στη γραμμή.
58’ Σουτ του Μπουντόπουλου μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
69’ Ο Κονέ ευνοείται από τις κόντρες και κάνει το σουτ με τον Λαζαρίδη να μπλοκάρει σταθερά.
89’ Σουτ του Ενγκουέμ άουτ.

Διαιτητής: Σωτηριάδης (Λασιθίου)
Βοηθοί: Κοντιζάς (Πειραιά)-Α. Δασκαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Μήτση (Πειραιά)

Κίτρινες κάρτες: Δεληζήσης (12’), Τσουβαλτσίδης (33’), Τσερκέζος (90+1’ από τον πάγκο), Γιαννίτσης (90+3’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσουβαλτσίδης, Γιαννίτσης, Τζημογιάννης, Κουρτεσιώτης, Ενγκουέμ, Σελινιωτάκης, Αυγενικού (81’ Λώττας), Ποκόνγκ (68’ Βλάχος), Ποσίνκοβιτς, Μάντζης (79’ Σαπαλίδης).

Απόλλων Σμύρνης (Κωνσταντίνος Παναγόπουλος): Αποστολίδης, Πάνος, Κύργιας, Δεληζήσης, Πιπίνης, Παρπέξ (60’ Σουνάς), Φατιόν, Κονέ (84’ Κρητικός), Μπουντόπουλος, Βάντερσον, Τζιώρας (66’ Φομίν).