Νίκη-γοήτρου που συνοδεύτηκε από καλή εμφάνιση, απέναντι στον Ιωνικό με σκορ 2-0, πανηγύρισε το απόγευμα της Κυριακής στο γήπεδο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης” η Επισκοπή.

Οι παίκτες του Σπύρου Σπυριδάκη περιόρισαν σε παθητικό ρόλο τον αντίπαλό τους και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, το οποίο ολοκληρώθηκε χωρίς σκορ.

Το ξεκίνημα στο β’ ημίχρονο ήταν ιδανικό για την Επισκοπή, που πήρε προβάδισμα στο 49’ με τον Μίλιτς. Τελεία… στην αναμέτρηση έβαλε στο 75’ ο Μπάτζεφ με εξαιρετική εκτέλεση φάουλ κι ενώ ο Ιωνικός είχε μείνει με παίκτη λιγότερο από το 64’, όταν και αποβλήθηκε ο Γιαννουλάκης.

Διαιτητής: Κρασαγάκης (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Νικολακάκης-Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Γεωργιάδης, Σισκόφ
Κόκκινη κάρτα: Γιαννουλάκης (64’)

Επισκοπή (Σπύρος Σπυριδάκης): Γκουτζελάς, Γεωργιάδης, Νίκου (61’ λ.τ. Πάτας), Παπαδήμας, Χαλκιαδάκης, Μπάτζεφ, Ντινιωτάκης (50’ λ.τ. Κωτάτης), Ιβάνοφ, Μίλιτς, Μηνάς, Σίσκοφ (82’ Μανωλακάκης).

Ιωνικός (Μαργαρίτης Χατζηαλέξης): Μάνης, Αργυρίου, Γιαννουλάκης, Προβατίδης, Μιχελής (79’ Μιχαλακάκος), Κρητικός (76’ Ανδριανόπουλος), Σάμιος, Σιμιτιζής, Μπερνιδάκης, Νικολέττος (67’ Δημακάκος), Ρόβας.