Μία ακόμα μεγάλη διοργάνωση στα Ολυμπιακά αγωνίσματα του πήλινου στόχου φιλοξενήθηκε το σαββατοκύριακο 25 και 26 Ιουνίου στο Εθνικό Σκοπευτήριο Χανίων.

Η Σκοπευτική Λέσχη Κρήτης διοργάνωσε τους Πανελλήνιους αγώνες πήλινου trap και το Κύπελλο Ελλάδος Skeet και με αυτούς τους αγώνες ολοκληρώθηκαν οι μεγάλες διοργανώσεις για το 2016 στο Ε.Σ. Χανίων.

Η ενημέρωση της ΣΚΟΛΕΚ για τους αγώνες αναφέρει τα εξής:

Μια ακόμα μεγάλη διοργάνωση στα Ολυμπιακά αγωνίσματα του πήλινου στόχου ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο 25 – 26 Ιουνίου στο Εθνικό Σκοπευτήριο Χανίων. Οι ισχυροί άνεμοι ειδικά την Κυριακή δεν επέτρεψαν πολύ υψηλές επιδόσεις , στο Skeet παρά την απουσία των δυο μεγάλων σκοπευτών Μίτας – Μαυρομάτης λόγω συμμετοχής στο Παγκόσμιο κύπελο του Μπακού , ο Γκογκολάκης Ιωάννης με 118/125 και 14 /15 στον τελικό πήρε τον δεύτερο αγώνα για το 2016 ενώ στους έφηβους διακρίθηκε ο Χαλκιαδάκης Χαράλαμπος με 116/125 όπου θα συμμετάσχει με την Εθνική Ομάδα στους Πανευρωπαϊκούς . Η Κατζουράκη Εμμανουέλλα κοντά στις επιδώσεις με ανοδική πορεία όπου θα συμμετάσχει στους πανευρωπαϊκούς νεανίδων . Στο Trap ο διεθνής έφηβος Χατζητσακίρογλου Ιωάννης πήρε τον αγώνα , με καλή παρουσία του Καλονάκη Γεώργιο  και Ελπικίδη Μιχαήλ.

Με τους παραπάνω αγώνες τελείωσαν οι μεγάλες διοργανώσεις για το 2016 στο Εθνικό Σκοπευτήριο Χανίων.

Αίσθηση προκάλεσε κατά την διάρκεια των απονομών η δήλωση του Γεώργιου Σαλαβαντάκη ότι μετά την συμμετοχή του στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα πήλινου στόχου στο Λονάτο της Ιταλίας τον Ιούλιο εγκαταλείπει την ενεργό δράση και θα ασχοληθεί με την προπονητική.

Η Σκοπευτική Λέσχη Κρήτης ευχαριστεί θερμά την Περιφέρεια Κρήτης και την ANEK LINES για την διαχρονική προσφορά και συνδρομή στην διοργάνωση των αγώνων του Συλλόγου μας.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ   ΣΚΗΤ

 

ΚΥΠΕΛΟ ΣΚΟΕ ΣΚΗΤ (4-12) ΑΒΓ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

 

 

 

 

 

 

 

 

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΚΑΤ.

125

ΗΜΤΕ

ΤΕΛ.

S/OF

1

ΓΚΟΓΚΟΛΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΒΑΡΔΑΣ

Α1

118

14

15

 

2

ΕΞΑΡΧΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΟΦΚΟ

Α

114

14

14

 

3

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΒΑΡΔΑΣ

ΑΕ

116

14

12

4

4

ΓΕΩΡΓΑΝΤΖΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΟ ΣΠΑΡΤΗΣ

Α

114

12

12

3

5

ΣΑΛΑΒΑΝΤΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΒΑΡΔΑΣ

Α1

113

11

 

6

6

ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΟΜΑ

Α

116

9

 

 

7

ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ ΓΙΩΡΓΟΣ

ΟΦΚΟ

Α

113

 

 

5

8

ΔΡΟΥΚΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΟΦΚΟ

Α

108

 

 

 

9

ΓΚΟΥΖΟΣ ΦΑΕΘΩΝ-ΗΛΙΑΣ

ΣΚΟΛΕΚ

Α

107

 

 

 

10

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΚΟΛΟΣΣΟΣ

ΑΕ

106

 

 

 

11

ΑΛΕΞΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΣΚΟΛΕΚ

Α1

102

 

 

 

12

ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΚΟΛΕΚ

ΑΕ

102

 

 

 

13

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΒΑΡΔΑΣ

ΑΕ

99

 

 

 

14

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΚΟΛΕΚ

ΑΕ

51

 

 

 

15

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΚΟΛΕΖ

Β

112

 

 

 

16

ΨΙΛΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΒΑΡΔΑΣ

Β

91

 

 

 

17

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΚΟΥΡΗΤΕΣ

Γ

79

 

 

 

18

ΚΑΤΖΟΥΡΑΚΗ ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΛΑ

ΣΚΟΛΕΚ

ΓΥΝ

62

 

 

 

1

ΧΑΛΚΙΑΔΑΚΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

ΒΑΡΔΑΣ

ΑΕ

116

 

 

 

2

ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΟΣ

ΚΟΛΟΣΣΟΣ

ΑΕ

106

 

 

 

3

ΧΙΩΤΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

ΣΚΟΛΕΚ

ΑΕ

102

 

 

 

4

ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΒΑΡΔΑΣ

ΑΕ

99

 

 

 

5

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΣΚΟΛΕΚ

ΑΕ

51

 

 

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΣΚΟΕ ΤΡΑΠ 2016

Α/Α

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΣΥΛΛΟΓΟΣ

ΚΑΤ.

125

ΗΤ

 

ΤΕΛΙΚ

1

ΧΑΤΖΗΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΣΟΜΑ

Α

113

12

6

10

2

ΚΑΛΥΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΑΣΟΖΑΧΑ

Α-ΒΕΤ

106

13

 

7

3

ΚΑΛΟΝΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΣ

Α

107

12

4

9

4

ΠΟΛΥΧΡΟΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΟΦΚΟ

Α

105

12

5

8

5

ΧΑΤΖΗΣΤΥΛΙΑΝΑΚΗΣ ΒΑΙΟΣ

ΣΟΜΑ

Α

105

12

1

 

6

ΕΛΠΙΚΙΔΗΣ ΜΙΧΑΗΛ

ΣΚΟΛΕΚ

Α

107

11

 

 

7

ΤΣΙΓΚΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ

ΣΟΤΡΙΠΟΛΗ

Β

104

 

 

 

8

ΣΟΦΙΑΝΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΟΣΚ.ΔΩΔ.

Α

104

 

 

 

9

ΜΙΧΑΗΛ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

ΟΣΚ.ΔΩΔ.

Α

104

 

 

 

10

ΦΡΑΓΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΟΣΚ.ΔΩΔ.

Α

102

 

 

 

11

ΠΑΝΑΓΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΟΜΑ

Α

102

 

 

 

12

ΣΚΑΛΚΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Α

102

 

 

 

13

ΚΟΝΙΑΡΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ

ΣΟΜΑ

Α-ΒΕΤ

102

 

 

 

14

ΔΑΣΚΑΛΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΚΟΥΡΗΤΕΣ

Β-ΒΕΤ

101

 

 

 

15

ΠΑΥΛΙΟΥΔΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΣΚΟΛΕΚ

Α

101

 

 

 

16

ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΚΥΝΗΓΗΡΑ

Β

101

 

 

 

17

ΛΙΑΠΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

ΣΟΕΛ

Β

100

 

 

 

18

ΜΑΚΑΡΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΠΑΣ

Β-ΒΕΤ

99

 

 

 

19

ΜΕΛΕΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Β-ΒΕΤ

98

 

 

 

20

ΚΟΥΤΑΝΤΕΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Β

98

 

 

 

21

ΚΑΝΕΛΛΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΜΑΡΙΝΟΣ

ΣΟΠΑΡΟΥ

Α1

97

 

 

 

22

ΣΙΦΝΑΙΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

ΣΟΠΑΡΟΥ

Β

97

 

 

 

23

ΣΠΑΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΣΟΠΑΡΟΥ

Α1

95

 

 

 

24

ΜΕΡΕΟΣ ΦΩΤΗΣ

ΠΣΕ

Β

95

 

 

 

25

ΓΙΑΝΝΑΡΑΚΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Α

95

 

 

 

26

ΖΩΡΔΟΥΜΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΣΚΟΛΕΖ

Α1

94

 

 

 

27

ΔΗΜΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

ΜΑΙΑΝΔΡΟΣ

Γ

92

 

 

 

28

ΤΣΟΥΛΟΥΦΙΔΗΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ

ΤΕΥΚΡΟΣ ΜΑ

Γ

88

 

 

 

29

ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

ΤΑΛΩΣ ΗΡ.

Β-ΒΕΤ

82

 

 

 

30

ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

ΣΚΟΛΕΚ

Γ

76

 

 

 

31

ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ

ΣΠΑΡΤΗ

ΓΥΝ

16

 

 

 

32